اخبار فوری
Mostafaآبان ۲۳, ۱۳۹۷
ناامن-ترین-کشورهای-جهان-،-بر-اساس-شاخص-صلح-جهانی-نسیم-پلاس-@NasimPlus.jpeg

3min30

ناامن ترین کشورهای جهان ، بر اساس شاخص صلح جهانی

 

یکی از مسایلی که احتمالا در انتخاب یک مقصد به آن توجه می کنیم، امنیت است. ما برای برنامه ریزی های مان باید بدانیم که در مقصد با چه فضایی رو به رو می شویم، چه خطراتی ممکن است تهدیدمان کند و باید مراقب چه چیزهایی باشیم. این مساله برای مهاجرت هم صدق می کند؛ امنیت یکی از مسایلی است که تاثیر زیادی بر تصمیم گیری ها و انتخاب مان در این زمینه دارد.

به دلیل اهمیت این معیار سالانه کارشناسان بسیاری تلاش می کنند تا با بررسی های موشکافانه، فهرستی از امن ترین و ناامن ترین کشورها و شهرها را ارایه دهند تا راهنمای خوبی برای مردم دنیا باشد. شما هم می توانید با گذاشتن زمان و بررسی معیارهای مختلف و استفاده از نتایج تحقیقات موسسات بین المللی، فهرستی را برای خود تهیه کنید؛ اما مطمئنا دچار سردرگمی خواهید شد. آمارها و داده های زیادی در این زمینه وجود دارد که بررسی آنها کار چندان آسانی نیست.

حالا نسیم پلاس می خواهد با استفاده از نتایج تحقیقات یک موسسه استرالیایی فهرستی از ناامن ترین کشورها را به شما ارایه کند. با ما همراه باشید تا، هم با این موسسه آشنا شوید و هم در مورد ۱۰ کشور ناامن جهان در سال ۲۰۱۸ بیشتر بدانید…

پیش از این لیستی از امن ترین کشورهای جهان نیز به شما ارایه دادیم که در لینک زیر می توانید ببینید:

 

معیار انتخاب این فهرست چیست؟

ناامن ترین کشورهای جهان ، بر اساس شاخص صلح جهانی نسیم پلاس @NasimPlus

ویژن آو هیومنیتی (Vision of Humanity) به معنای چشم انداز بشریت یک راهنمای بین المللیِ صلح و توسعه جهانی برای کسانی است که دوست دارند از آخرین تغییرات در این زمینه باخبر شوند. این راهنما، تفسیری هوشمندانه از داده ها ارایه می دهد و رتبه بندی های جهانی را مشخص می کند. این سایت زیر نظر موسسه اقتصاد و صلح (Institute for Economics and Peace) فعالیت می کند و دفتر اصلی آن در سیدنی و شعباتش در نیویورک، لاهه و مکزیکو سیتی قرار دارد.

بحران هایی که در حال حاضر در جهان وجود دارند همه مردم دنیا را آزرده اند. کارشناسان این سایت بر این باورند که بدون صلح و امنیت، کشورها نمی توانند به سطوح بالای همکاری و مشارکت اجتماعی دست یابنند و در نتیجه قادر به حل بحران ها و چالش ها نیستند. آنها آمارها را بررسی می کنند و شاخص صلح جهانی (Global Peace Index) را به دست می آورند تا مردم را نسبت به وضعیت کشورها آگاه سازند و مسوولان را از مشکلات باخبر کنند.

 

امنیت کشورها بر چه اساسی سنجیده می شود؟

چشم انداز بشریت فرآیند پیچیده ای برای تعیین میزان امنیت کشورها دارد و برای رسیدن به نتیجه ۲۳ فاکتور را در نظر می گیرد:

میزان مشاهده جرم و جنایت، دفاتر امنیتی و پلیس (متمایز از گارد ملی و ارتش محلی)، میزان قتل، تعداد زندانی ها (در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر از جمعیت)، میزان دسترسی به اسلحه، شدت تعارضات داخلی، میزان احتمال وقوع جرم، میزان جرایم خشونت آمیز، میزان ترورهای سیاسی، میزان واردات اسلحه، میزان مرگ و میر، جراحت و تخریب اموال در اثر تروریسم در ۵ سال گذشته، مرگ و میر ناشی از تعارضات داخلی، جنگ های ناشی از تعارضات داخلی، هزینه های نیروهای نظامی، پرسنل نیروهای مسلح، میزان سلاح های سنگین و هسته ای، صادرات اسلحه، میزان مردم آواره، روابط با کشورهای همسایه، جنگ های ناشی از تعارضات برون مرزی، مرگ های ناشی از تعارضات برون مرزی

تمامی این معیارها توسط کارشناسان بررسی می شوند و در نهایت امتیازی برای هر کشور به دست می آید که همان شاخص است. هر چه این امتیاز بیشتر باشد میزان امنیت نیز در آن کشور کمتر است. نکته جالب توجه در مورد آمارهای کنونی این است که جهان در مقایسه با دهه گذشته کمترین میزان صلح را دارد و این وضعیت کمی خطرناک به نظر می رسد. جالب آنکه ایران با امتیاز ۲.۴۳۹ جایگاه ۱۳۱ را در میان ۱۶۵ کشور به خود اختصاص داده است.

حالا بر اساس امتیازات، لیستی ۱۰ تایی از ناامن ترین کشورهای دنیا در سال ۲۰۱۸ را با هم مرور می کنیم:

ناامن ترین کشورهای جهان ، بر اساس شاخص صلح جهانی نسیم پلاس @NasimPlus

 

۱۰- روسیه

ناامن ترین کشورهای جهان ، بر اساس شاخص صلح جهانی نسیم پلاس @NasimPlus

شاید دیدن نام کشورهای دیگر در این فهرست برای تان عادی باشد اما دهمین کشور این لیست تعجب بسیاری را برانگیخته است. نام روسیه در سال ۲۰۱۸ در لیست ده کشور ناامن جهان دیده می شود. روسیه کشوری با نرخ بالای جرم و جنایت است و مردم و به ویژه گردشگران در معرض خطر سرقت، جیب بری و کلاهبرداری قرار دارند. شهر روستوف-نا-دونو (Rostov-on-Don) و ناحیه قفقاز شمالی از جمله مکان های ناامن هستند چرا که کشمکش و درگیری در آنها دیده می شود. جرایم علیه گردشگران در این کشور در حال افزایش است و جیب برها همیشه در کمین خارجی ها هستند. از نظر دسترسی به سلاح هسته ای نیز این کشور در زمره پرخطرهاست و به دلیل تحولات اخیر امکان حملات تروریستی نیز در آن وجود دارد. با همه اینها چه کسی می تواند از زیبایی های این کشور و بناهای تاریخی اش چشم بپوشد؟

 

۹- جمهوری آفریقای مرکزی

ناامن ترین کشورهای جهان ، بر اساس شاخص صلح جهانی نسیم پلاس @NasimPlus

جمهوری آفریقای مرکزی، کشوری فقیر است که توانست در روز ۱۳ آگوست ۱۹۶۰ استقلال خود را از فرانسه بازپس گرفت. در سال ۲۰۱۴ پس از سرنگونی رییس‌جمهور وقت اوضاع شکلی بحرانی پیدا کرد. هزاران نفر در مبارزات خشونت آمیز جان خود را از دست دادند و صدها هزار نفر به کشورهای دیگر فرار کردند. تنش‌های قومی هنوز هم در جای جای این کشور دیده می شود و ۱۰ درصد از مردم را فراری داده است. هنوز بخش های زیادی از این کشور تحت کنترل نیروهای شورشی و باندهای تبهکاری قرار دارد و همین امر باعث بروز ناامنی شده است.

 

۸- جمهوری دموکراتیک کنگو

ناامن ترین کشورهای جهان ، بر اساس شاخص صلح جهانی نسیم پلاس @NasimPlus

در جایگاه هشتم به کشوری در مرکز آفریقا می رسیم که دومین کشور بزرگ قاره است. جمهوری دموکراتیک کنگو در ۳۰ ژوئن ۱۹۶۰ از بلژیک استقلال پیدا کرد. این سرزمین از نظر منابع طبیعی یکی از غنی ترین کشورهای جهان است؛ اما مردم آن به شدت از فقر رنج می برند. کنگو از سال ۱۹۹۸ تا به امروز درگیر جنگ است؛ جنگی که با عنوان «جنگ جهانی آفریقا» از آن یاد می کنند زیرا ۹ کشور آفریقایی و بیش از بیست گروه مسلح در آن شرکت داشتند. در شرق کنگو تجاوز به عنف و دیگر خشونت‌های جنسی وضع وخیمی دارد. جنگ این کشور را، از مرگبارترین درگیری های جهان می دانند که تا به امروز ۵٫۴ میلیون نفر کشته داده است.

 

۷- لیبی

ناامن ترین کشورهای جهان ، بر اساس شاخص صلح جهانی نسیم پلاس @NasimPlus

لیبی کشوری عربی در آفریقای شمالی است و چهارمین سرزمین پهناور آفریقا به شمار می رود. این کشور به دلیل جنگ های داخلی به شدت ناآرام شده است و نمی توان روی امنیت آن حساب کرد. جنایات بسیاری در این کشور رخ می دهد و مردم مسلح مدام به جان یکدیگر می افتند. جنگ، لیبی را به کشوری ویران و به هم ریخته تبدیل کرده و این سرزمین به صحنه جنگ های گوناگون داخلی بدل شده است. هنوز هم در لیبی شاهد وقوع خرابکاری های گسترده، محاصره مجلس و مبارزات سیاسی، اشغال وزارتخانه‌ها و آدم ربایی هستیم.

 

۶- یمن

ناامن ترین کشورهای جهان ، بر اساس شاخص صلح جهانی نسیم پلاس @NasimPlus

در ادامه فهرست ناامن ترین کشورهای جهان به یمن می رسیم؛ کشوری که گفته می شود بیشترین جمعیت مسلح را دارد و آدم ربایی های متعددی در آن مشاهده شده است. جرایم خشونت بار زیادی در این کشور رخ می دهد و ناامنی را برای تکه تکه آن به وجود می آورد. جنگ داخلی باعث شده تا زندگی مردم با مفاهیم مرگ، رنج و بی خانمانی گره بخورد. وضعیت وخیم حاکم بر یمن جامعه جهانی را نگران کرده و برخی در این زمینه واکنش هایی را نیز نشان داده اند. حیف است کشوری که جاذبه ای زیبا همچون جزایر سقطرا را دارد درگیر چنین مسایل تلخ و درآوری باشد.

 

۵- سومالی

ناامن ترین کشورهای جهان ، بر اساس شاخص صلح جهانی نسیم پلاس @NasimPlus

در رده پنجم این فهرست با سومالی مواجه می شویم؛ یک کشور ساحلی در منطقه شاخ آفریقا که ۹۸ درصد جمعیت آن مسلمان هستند. این کشور به دلیل درگیری های مسلحانه، حملات تروریستی، آدم ربایی و جرایم خشونت آمیز امنیت خود را از دست داده است. میزان مرگ و میر ناشی از جنگ های داخلی، افزایش مردم بی خانمان، دسترسی به اسلحه و عواملی از این دست به خوبی نشان دهنده وضعیت نا به سامان این کشور در شرق آفریقا هستند.

 

۴- عراق

ناامن ترین کشورهای جهان ، بر اساس شاخص صلح جهانی نسیم پلاس @NasimPlus

نبود ثبات در خاورمیانه باعث شده تا امنیت در بسیاری از مناطق آن کاهش پیدا کند و عراق نیز یکی از آنهاست. با وجود آنکه بخش های شمالی این کشور و کردستان عراق توانسته اند امنیت و آرامش نسبی داشته باشند؛ اما در بخش های دیگر این کشور ناامنی مساله ای آزاردهنده به شمار می رود. این کشور به دلیل جنگ های داخلی، بمب گذاری ها و جنایات نمی تواند در تامین امنیت موفق عمل کند. در بغداد شما با خطراتی همچون آدم ربایی، قتل و فعالیت های زیرزمینی رو به رو هستید و دسترسی به اسلحه نیز بسیار رایج است.

 

۳- سودان جنوبی

ناامن ترین کشورهای جهان ، بر اساس شاخص صلح جهانی نسیم پلاس @NasimPlus

سومین کشور ناامن جهان در آفریقای شمالی قرار دارد؛ سودان جنوبی که جنگ داخلی، فجایع متعددی را در آن به وجود آورده است. میزان جرم و جنایت، قتل، دسترسی به اسلحه، تعارضات داخلی، خشونت، تروریسم سیاسی و مرگ و میر ناشی از جنگ داخلی در این کشور بالاترین حد خود هستند و همین مساله وضعیت آن را بحرانی می کند. بی خانمان های در حال افزایش و عدم توانایی جامعه در کنترل وضعیت باعث شده تا سودان جنوبی به این وضعیت نامناسب گرفتار شود.

 

۲- افغانستان

ناامن ترین کشورهای جهان ، بر اساس شاخص صلح جهانی نسیم پلاس @NasimPlus

افغانستان کشوری است که چند سال است از نظر امنیت وضعیت خوبی ندارد و نامش در میان ناامن ترین سرزمین های جهان دیده می شود. جنایت، تروریسم، ناآرامی های داخلی و درگیری های مسلحانه، جرم و جنایت و … همه و همه این سرزمین زیبا را به نقطه ای ناامن تبدیل کرده اند. میزان دسترسی به سلاح در این کشور در بالاترین حد است و جنایت های متعددی در آن اتفاق می افتد. مردم بی خانمان بسیاری در این کشور زندگی می کنند و سرنوشت همه شان به شدت تحت تاثیر تروریسم و عواقبش قرار دارد.

 

۱- سوریه

ناامن ترین کشورهای جهان ، بر اساس شاخص صلح جهانی نسیم پلاس @NasimPlus

در ۵ سال گذشته سوریه به عنوان ناامن ترین کشور جهان شناخته شده است. مردم این سرزمین مدت هاست در آتش جنگ می سوزند و سرنوشت شان در هاله ای از ابهام فرو رفته است. به واسطه نبردهای متعدد در هر روز شاهد جنایت هایی دلخراش در این سرزمین هستیم. دسترسی به اسلحه در این سرزمین امتیاز ۵ را به خود اختصاص داده است و تعارضات داخلی و صحنه های خشونت بار در بالاترین حد ممکن قرار دارند. مرگ و میرهای ناشی از این جنگ ها، بسیار زیاد بوده و قلب بسیاری از مردم سراسر جهان را به درد آورده است. این جنگ ها باعث شده تا بسیاری از مردم بی خانمان شوند و روابط این کشور با سرزمین های اطرافش به شدت تحت تاثیر قرار گیرد.

 

منبع:کارناوال


Mostafaآبان ۲۳, ۱۳۹۷
قوی-ترین-پاسپورت-های-سال-2018NasimPlus@-نسیم-پلاس.jpg

2min850

قوی ترین پاسپورت های سال 2018

 

چیزهای بسیار کمتری آرامش بخش تر از سفر وجود دارد که بتواند شما را برای مدتی از دغدغه های زندگی زندگی دور کند. برای سفر به خارج از کشور نیاز به پاسپورت دارید که در اکثر موارد باید ویزا نیز به آن اضافه شود اما برخی از پاسپورت های قوی دنیا نیازی به الصاق ویزا ندارند. بر اساس فهرست قوی ترین پاسپورت های جهان که هر ساله توسط موسسه هنلی منتشر می شود، در صدر قوی ترین پاسپورت های جهان در سال ۲۰۱۸ یک کشور جدید قرار گرفته است: ژاپن.

با توجه به اینکه این کشور که در اوایل ماه کنونی میلادی توانست مجوز سفر بدون نیاز به ویزا به میانمار را نیز کسب کند، اکنون شهروندان ژاپنی می توانند بدون نیاز به ویزا و تنها با استفاده از پاسپورت ژاپنی یا تهیه ویزا پس از ورود به کشور مقصد به بیش از ۱۹۰ کشور در سراسر دنیا سفر کنند.

 

قوی ترین پاسپورت های سال 2018NasimPlus@ نسیم پلاس

 

بدین ترتیب سنگاپور که امکان سفر بدون نیاز به ویزا به ۱۸۹ کشور را برای شهروندان خود فراهم کرده بود از صدر پایین کشیده شده و به رتبه دوم سقوط کرد. آلمان که سال ۲۰۱۸ را با حضور در صدر این فهرست آغاز کرده بود اکنون با فراهم کردن امکان سفر شهروندانش به ۱۸۸ کشور جهان بدون نیاز به ویزا در کنار فرانسه و کره جنوبی در رتبه سوم قرار گرفته است.

ازبکستان در ۵ اکتبر امسال شرط کسب ویزا برای شهروندان فرانسوی را برداشت و پیش از آن نیز در اوایل ماه فوریه این قانون را باری شهروندان ژاپنی و سنگاپوری نیز ملغی کرده بود. کره جنوبی در اول اکتبر امسال امکان سفر بدون ویزا به میانمار را برای شهروندانش کسب کرد و پاراگوئه نیز سال گذشته نیاز به اخذ ویزا برای شهروندان دارای پاسپورت سنگاپوری را از سیاست های مسافرتی خود حذف کرد.

 

برندگان و بازندگان

قوی ترین پاسپورت های سال 2018NasimPlus@ نسیم پلاس

 

ایالات متحده و بریتانیا، هر دو امکان سفر به ۱۸۸ کشور بدون نیاز به اخذ ویزا را برای شهروندان خود فراهم کرده اند و در رده بندی قوی ترین پاسپورت های جهان در رتبه پنجم مشترک قرار گرفته اند. با توجه به این که این دو کشور در سال جاری نیز قادر به کسب امکان سفر بدون نیاز به اخذ ویزا به کشور جدیدی را نخواهند بود، به نظر نمی رسد که بتوانند رتبه اول خود در سال ۲۰۱۵ در این فهرست را تکرار کنند.

روسیه در این رتبه بندی سقوط داشته و به رتبه ۴۷اُم نزول کرده است.این در حالی است که در ماه سپتامبر، تایوان اعلام کرد که شهروندان روسی دیگر برای سفر به این کشور نیازی به اخذ ویزا ندارند. امارات متحده عربی بزرگ ترین برنده قرن در میان کشورهای دارای قدرتمندترین پاسپورت ها هستند.

 

قوی ترین پاسپورت های سال 2018NasimPlus@ نسیم پلاس

 

این کشور که در سال ۲۰۰۶ رتبه ۶۲ این فهرست را در اختیار داشت اکنون در رتبه ۲۱اُم قرار گرفته است.اخیراً نیز بین امارات و روسیه تفاهم نامه ای امضا شده که شرط اخذ ویزا برای شهروندان دو کشور که قصد سفر به کشور مقابل دارند را منتفی می سازد که این موضوع هنوز اجرایی نشده اما در ماه های آینده به مرحله اجرا درخواهد آمد.

چین نیز اخیراً امکان سفر بدون نیاز به ویزا را برای میانمار و سنت لوسیا بدست آورده و پاسپورت این کشور در رتبه ۷۱ قوی ترین پاسپورت های جهان در سال ۲۰۱۸ قرار دارد. بدین ترتیب رتبه این کشور در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال قبل ۱۴ رتبه بالاتر آمده است. ایران نیز که امکان سفر شهروندانش به ۴۳ کشور بدون نیاز به اخذ ویزا را فراهم کرده در این رتبه بندی ۹۸اُمین پاسپورت قدرتمند جهان را در اختیار دارد.

 

قوی ترین پاسپورت های سال 2018NasimPlus@ نسیم پلاس

 

کشورهایی که ۱۰ رتبه اول فهرست قوی ترین پاسپورت های جهان در سال ۲۰۱۸ را به خود اختصاص داده اند به شرح زیر هستند:

۱- ژاپن: ۱۹۰ کشور

۲- سنگاپور: ۱۸۹ کشور

۳- آلمان، فرانسه و کره جنوبی: ۱۸۸ کشور

۴- دانمارک، فنلاند، ایتالیا، سوئد و اسپانیا: ۱۸۷ کشور

۵- نروژ، بریتانیا، اتریش، لوگزامبورگ، هلند، پرتغال و ایالات متحده: ۱۸۶ کشور

۶- بلژیک، سوییس، ایرلند و کانادا: ۱۸۵ کشور

۷- استرالیا، یونان و مالت: ۱۸۳ کشور

۸- نیوزیلند و جمهوری چک: ۱۸۲ کشور

۹- ایسلند: ۱۸۱ کشور

۱۰- مجارستان، اسلوونی و مالزی: ۱۸۰ کشور

 

قوی ترین پاسپورت های سال 2018NasimPlus@ نسیم پلاس

 

اما ضعیف ترین پاسپورت های جهان در سال ۲۰۱۸ کدامند؟

در انتهای فهرست قوی ترین پاسپورت های جهان در سال ۲۰۱۸ که توسط موسسه هنلی منتشر شده، افغانستان و عراق قرار دارند که شهروندان آن ها بدون نیاز به اخذ ویزا یا با امکان اخذ ویزا در هنگام ورود به کشور مقصد، می توانند تنها به ۳۰ کشور دنیا سفر کنند.

بعد از این دو کشور نیز کشورهای سوریه و سومالی (با امکان سفر به ۳۲ کشور بدون نیاز به اخذ ویزا) و پاکستان (با امکان سفر به ۳۳ کشور بدون نیاز به اخذ ویزا) قرار دارند. ایران نیز همانطور که گفته شد امکان سفر بدون نیاز به اخذ ویزا را به ۴۳ کشور جهان برای ایرانی ها فراهم کرده و بدین ترتیب در رتبه ۹۸ این فهرست در سال ۲۰۱۸ قرار گرفته است.

 

قوی ترین پاسپورت های سال 2018NasimPlus@ نسیم پلاس

 

از کشورهایی که دارندگان پاسپورت ایرانی می توانند بدون نیاز به اخذ ویزا به آن ها سفر کنند می توان به مالزی، سریلانکا، صربستان، بولیوی، اکوادور، ونزوئلا، گرجستان، ارمنستان، آذربایجان، لبنان، قطر، سوریه، ترکیه و کنیا اشاره کرد که صربستان تنها کشور اروپایی است که امکان سفر بدون نیاز به اخذ ویزا را برای شهروندان ایرانی، آن هم تنها در ماه های اخیر فراهم کرده است.

البته در خبری که دقایقی پیش منتشر شد نیز اعلام شد که صربستان نیز معافیت شهروندان ایرانی از اخذ ویزا برای این کشور را لغو کرده و ایرانیانی که از این به بعد قصد سفر به این کشور را دارند باید حتماً ویزا بگیرند.این تصمیم در پی سوء استفاده برخی از ایرانی ها صورت گرفته که با سفر به صربستان از این کشور به عنوان مقصد موقتی برای رساندن خود به کشورهای اروپایی و پناهنده شدن در این کشورها استفاده کرده اند.

 

منبع : روزیاتو


Aft@bآبان ۲۳, ۱۳۹۷
مادر-اسامه-بن-لادن-بعد-از-۷-سال-سکوت-خود-را-شکست-NasimPlus@-نسیم-پلاس-1.jpg

2min1510

مادر اسامه بن لادن بعد از ۷ سال سکوت خود را شکست

 

مادر اسامه بن لادن ، علیاء غانم، هفت سال بعد از کشته شدن سرکرده القاعده و هفده سال پس از حوادث یازده سپتامبر برای نخستین بار سکوت خود را شکست و با خبرگزاری‌های رسمی دنیا مصاحبه کرد.

خبرنگار گاردین، مارتین چولوف با «علیاء غانم» مادر اسامه بن لادن در منزل شخصی‌اش در جده، کشور عربستان گفت‌وگو کرد. مادر بن لادن در این مصاحبه درباره دوران کودکی و نوجوانی پسر بزرگ خود سخن گفت.

این مصاحبه به این لحاظ اهمیت دارد که اسامه بن لادن، طراح و برنامه‌ریز اصلی حمله تروریستی ۱۱ سپتامبر بوده و مادر او یکی از نزدیک‌ترین افراد به وی.

غانم در این گفتگو از پسر بزرگش به عنوان فرزندی بسیار خوب یاد کرده که مادرش را بسیار دوست داشت.

مادر بن لادن که در حال حاضر دهه ۷۰ زندگی خود را سپری می‌‌کند، زمانی که اسامه ۳ ساله بوده از همسرش محمد بن لادن که یکی از میلیاردرهای عربستان بوده جدا شده است. اسامه تنها فرزند مشترک این دو نفر است.

محمد بن لادن ۵۳ فرزند دیگر از ۲۰ همسر خود دارد. البته پدر اسامه زمانی که او تنها ۱۰ سال داشته در حادثه سقوط هواپیما می‌میرد.

مادر اسامه بن لادن بعد از ۷ سال سکوت خود را شکست NasimPlus@ نسیم پلاس

 

پس از طلاق والدین، اسامه را همسر دوم غانم یعنی محمد العطاس بزرگ می‌کند.

غانم و خانواده او در یکی از بهترین مناطق شهر جده زندگی می‌کنند. کسب و کار خانوادگی آنها که در زمینه ساخت‌وساز است در خاور میانه بسیار مشهور و پردرآمد است.

به گزارش گاردین این نخستین باری است که مادر بن لادن اجازه صحبت کردن با خبرگزاری‌ها را پیدا کرده و محمد بن سلمان این اجازه را به علیا غانم داده. دلیلش هم پرواضح است، برای اینکه مادر سرکرده القاعده اذعان کند که دولت عربستان سعودی از اسامه بن لادن هیچ حمایتی نکرده و مسئولین این کشور در حادثه تروریستی ۱۱ سپتامبر هیچ نقشی نداشته‌اند.

 

مادر اسامه بن لادن بعد از ۷ سال سکوت خود را شکست NasimPlus@ نسیم پلاس

حمله ۱۱ سپتامبر

البته شواهد بسیار محدودی در مورد دست داشتن دولت عربستان در حادثه ۱۱ سپتامبر موجود است. بعلاوه‌ی اینکه، هدف اصلی بن لادن سرنگونی رژیم پادشاهی عربستان بود.

مادر بن لادن در گفتگو با خبرنگار گاردین گفته که نقطه عطف زندگی اسامه بن لادن در سن بیست سالگی و هنگامی که به تحصیل در رشته اقتصاد در دانشگاه ملک عبدالعزیر در جده مشغول بود رخ داد.

اسامه بن لادن در این دوران با عبدالله عزام آشنا شد، عبدالله عزام یکی از اعضای گروه اخوان المسلیمن بود و بعدها به دلیل ارتباط با جنگجویان افغان از عربستان اخراج شد. او همچنین از معلمان اسامه بن لادن بود. اسامه به تشویق او برای جهاد به افغانستان رفت.

شعار اصلی اخوان‌المسلمین که هدف و نقشه راه‌شان را ترسیم می‌کند، چنین است: «خداوند هدف ما، پیامبر الگوی ما، قرآن قانون اساسی ما، جهاد راه ما و مرگ در راه خدا، والاترین آرزوی ماست.»

 

مادر اسامه بن لادن بعد از ۷ سال سکوت خود را شکست NasimPlus@ نسیم پلاس

اسامه بن لادن، بنیان‌گذار و رهبر شبکه القاعده

عبدالله عزام در سال ۱۹۸۹، درحالی‌که برای امامت نماز جمعه به‌سوی یکی از مسجدهای پیشاور پاکستان در حرکت بود، بر اثر انفجار بمب به همراه دو پسرش کشته شد.

به گفته‌ی غانم که اصالتا سوری است، گروه اخوان المسلمین مغز اسامه را شستشو داد. مادر بن لادن به این روزنامه گفت پسر بزرگ او اسامه در دوران کودکی خجالتی و در دوران تحصیل بسیار با استعداد بود.

علیاء غانم در گفتگو با گاردین گفت که در همان ۴۸ ساعت اول حمله ۱۱ سپتامبر متوجه شد که فرزندش اسامه مسئول این حادثه تروریستی است. این موضوع برایش قابل درک نبود و در آن زمان از داشتن چنین فرزندی احساس شرمساری می‌کرد. وی همچنین گفت: ما می‌دانستیم که این حادثه، اتفاقات ناگوار فراوانی بدنبال خواهد داشت.

خاندان بن لادن در آن زمان موردسوءظن و پیگرد دولت عربستان قرار داشتند و اجازه خروج از کشور از آنها سلب شده بود.

 

مادر اسامه بن لادن بعد از ۷ سال سکوت خود را شکست NasimPlus@ نسیم پلاس

مادر اسامه بن لادن: علیاء غانم

مادر اسامه بن لادن با ۳ بیوه‌ی پسر بزرگش همچنان در ارتباط است. آنها در حال حاضر در عربستان زندگی می‌کنند و همچنان اجازه خروج از کشور را ندارند.

یکی از نکات عجیب این مصاحبه این است که مادر اسامه بن لادن به خبرنگار گاردین اجازه عکاسی می‌دهد. این در حالیست که طبق قوانین عربستان، عکاسی از صورت زنان که در گذشته منع قانونی داشت، هنوز رواج چندانی در این کشور ندارد.

طبق گفته‌های علیاء، آخرین دیدار او با بن لادن در سال ۱۹۹۹ میلادی در افغانستان در خارج از قندهار بوده است. در همان سال القاعده به دو سفارت کشور آمریکا در آفریقا حمله کرد و بیش از ۲۰۰ نفر را به قتل رساند.

به ادعای ابو جندل، بادیگارد ارشد بن لادن، مادر بن لادن به دستور دولت عربستان به قندهار رفته بود تا اسامه را راضی کند تا از تروریسم بودن دست کشیده و به زندگی عادی خود بازگردد.

ابو جندل همچنین گفته با اینکه بن لادن با احترام زیادی با مادر خود رفتار کرده اما به او گفته که نمی‌تواند از اهداف خود دست بردارد و این کار برای او جهاد در راه خدا بشمار می‌رود.

 

مادر اسامه بن لادن بعد از ۷ سال سکوت خود را شکست NasimPlus@ نسیم پلاس

مادر بن لادن به روزنامه گاردین گفت پسر بزرگ او اسامه در دوران کودکی خجالتی و در دوران تحصیل بسیار با استعداد بود.

بنا به گفته علیاء غانم، اسامه بن لادن تمام دارایی خود را در افغانستان هزینه کرد و از اسم و معروفیت خانواده به عنوان پوششی بر اقدامات و فعالیت‌هایش استفاده می‌کرد.

علیاء در ادامه سخنان خود گفت او بارها به اسامه درباره محیط پیرامون و دوستانش که در حال شستشوی مغز او بودند هشدار می‌داد.

با اینکه علیاء غانم از تاریخ زندگی بن لادن و زیان هایی که به خانواده زده است با گاردین سخن گفت، اما دو برادر او نیز که با گاردین گفتگو کردند می‌گویند مادر هفتاد ساله آنان همه چیزهایی را که تا امروز درباره بن لادن گفته می‌شود انکار می‌کند و فقط جنبه فرزند خوب بودن او را به یاد می‌آورد.

در آخر بد نیست بگوییم که اسامه بن لادن یکی از اعضای خاندان بن لادن و بنیان‌گذار و رهبر شبکه القاعده بود. او در سال ۱۹۵۷ میلادی در ریاض، عربستان سعودی در خانواده‌ای ثروتمند متولد شد در دوم می ۲۰۱۱ در ایبت‌آباد، پاکستان کشته شد.

او در دانشگاه ملک عبدالعزیز در رشته‌های علم اقتصاد و مدیریت بازرگانی تحصیل کرد.

تشکیلات القاعده در سال ۱۹۸۸ توسط اسامه بن لادن میلیاردر عربستانی جهت مبارزه با شوروی در افغانستان تأسیس شد.

 

مادر اسامه بن لادن بعد از ۷ سال سکوت خود را شکست NasimPlus@ نسیم پلاس

 

حملات انتحاری ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، توسط القاعده در خاک ایالات متحده آمریکا انجام شد.

در صبح آن روز، ۱۹ تن از اعضای القاعده، چهار هواپیمای تجاری – مسافربری را ربودند. هواپیماربایان، دو هواپیما را در فاصله‌های زمانی گوناگون تعمداً به برج‌های دوقلوی مرکز تجارت جهانی در شهر نیویورک زدند. در نتیجه این دو برخورد، همه مسافران به همراه عده بسیاری که در ساختمان‌ها حضور داشتند، کشته شدند.

هر دو ساختمان، پس از دو ساعت به‌طور کامل ویران شدند و آسیب‌های زیادی به ساختمان‌های پیرامون زدند.

گروه هواپیماربایان، هواپیمای سوم را به پنتاگون، واقع در ارلینگتون در ویرجینیا زدند. هواپیمای چهارم اما در زمینی نزدیک شنکسویل، در ایالت پنسیلوانیا، سرنگون شد.

کشته شدگان این حمله‌ها ۲٬۹۷۴ تن بودند، که با در نظر گرفتن ۱۹ هواپیماربا در کل شمار کشته‌های این حمله‌ها به ۲٬۹۹۳ تن می‌رسد. بیش‌تر کشته شدگان این حمله‌ها مردم عادی و شهروندان بودند، که ملیت آن‌ها از ۹۰ کشور گوناگون جهان بود.

 

منبع : روزیاتو


Aft@bآبان ۲۳, ۱۳۹۷
مروری-بر-سبک-زندگی-ولادیمیر-پوتین-شنا-شب-بیداری-و-پرهیز-از-مشروبات-الکلی-NasimPlus@-نسیم-پلاس.jpg

6min2890

مروری بر سبک زندگی ولادیمیر پوتین؛ شنا، شب بیداری و پرهیز از مشروبات الکلی

 

به ادعای رسانه های خبری اگر بخواهید ولادیمیر پوتین، رهبر قدرتمند روسیه را خوشحال کنید باید یک سگ که با او بدرفتاری شده یا تعدادی تخم بلدرچین برای صبحانه به او بدهید. این یکی از ویژگی های منحصر به فرد این رهبر اقتدارگرا است که یکی از روزنامه نگاران هفته نامه ی نیوزویک به نام بن جودا، که بیش از ۳ سال در مورد خصوصیات شخصی و اخلاقیات رهبران جهان تحقیق کرده، در کتاب خود با عنوان «امپراطوری شکننده: چگونه روسیه عاشق پوتین شد و سپس از او متنفر گشت» (Fragile Empire: How Russia Fell in and Out of Love with Vladimir Putin) به آن اشاره می نماید.

اخیراً ولادیمیر پوتین بیشتر از قبل و عمدتاً به دلیل ادعاهایی در مورد ارتباط سازمان های اطلاعاتی وی با کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ شده و همچنین به دلیل بحران سوریه و عکس العمل او به خارج شدن ایالات متحده از پیمان تغییرات آب و هوایی پاریس مورد توجه رسانه های ایالات متحده قرار گرفته است.

آیا چیزی در مورد زندگی روزمره ی ولادیمیر پوتین و برنامه ی روزانه ی او می دانستید؟ جواب شما هر چه باشد خواندن ادامه ی این مطلب در مورد عادات و برنامه ی روزانه ی رییس جمهور روسیه خالی از لطف نخواهد بود. پس با نسیم پلاس همراه باشید.

 

مروری بر سبک زندگی ولادیمیر پوتین شنا شب بیداری و پرهیز از مشروبات الکلی NasimPlus@ نسیم پلاس

پوتین صبح ها دیر از خواب بیدار شده و وعده ی صبحانه اش را نزدیک ظهر می خورد. صبحانه ی مورد علاقه ی او یک املت بزرگ یا یک کاسه ی بزرگ آش همراه با تعدادی تخم بلدرچین و آب میوه است. بر طبق گزارش هفته نامه ی نیوزویک اجزای صبحانه ی پوتین معمولا از مزارع متعلق به رهبر مذهبی این کشور، اسقف کیریل (Patriarch Kirill) فرستاده می شود.

 

مروری بر سبک زندگی ولادیمیر پوتین شنا شب بیداری و پرهیز از مشروبات الکلی NasimPlus@ نسیم پلاس

وی بعد از پایان صبحانه اش معمولاً قهوه میل می کند.

 

مروری بر سبک زندگی ولادیمیر پوتین شنا شب بیداری و پرهیز از مشروبات الکلی NasimPlus@ نسیم پلاس

بعد از آن زمان ورزش کردن فرا می رسد و بر اساس گزارش هفته نامه ی نیوزویک پوتین به مدت دو ساعت به ورزش شنا می پردازد. زمانی که وی در آب به سر می برد به برنامه های آینده ی خود در مورد روسیه و سیاست هایش فکر می کند.
مروری بر سبک زندگی ولادیمیر پوتین شنا شب بیداری و پرهیز از مشروبات الکلی NasimPlus@ نسیم پلاس

بعد از پایان یافتن شنا، پوتین در باشگاه ورزشی محل اقامت خود مقداری ورزش با وزنه انجام می دهد.

مروری بر سبک زندگی ولادیمیر پوتین شنا شب بیداری و پرهیز از مشروبات الکلی NasimPlus@ نسیم پلاس
این رییس جمهور ۶۴ ساله در طی سال های فعالیت سیاسی خود سعی کرده است چهره ای ورزشکار با بدنی ورزیده از خود نشان دهد. در سال ۲۰۱۵ تصویری از وی در کنار دیمیتری مدودف، نخست وزیر این کشور منتشر شد.. بر اساس گزارش ها هزینه ی ورزش کردن وی روزانه ۳٫۲۰۰ دلار هزینه در بر دارد.
مروری بر سبک زندگی ولادیمیر پوتین شنا شب بیداری و پرهیز از مشروبات الکلی NasimPlus@ نسیم پلاس

پوتین در لباس پوشیدن بسیار محتاطانه و سنتی فکر می کند و کت و شلوار سفارشی و کراوات های مارک «والنتینو» را می پسندد.

مروری بر سبک زندگی ولادیمیر پوتین شنا شب بیداری و پرهیز از مشروبات الکلی NasimPlus@ نسیم پلاس
وبسایت دولتی «روسیه فراتر از سرخط خبرها» ( Russia Beyond the Headlines) ادعا کرده که برندهای مورد علاقه ی ولادیمیر پوتین در زمینه ی لباس «بورینی» و «کیتون» هستند.
مروری بر سبک زندگی ولادیمیر پوتین شنا شب بیداری و پرهیز از مشروبات الکلی NasimPlus@ نسیم پلاس
رییس جمهور روسیه تا بعد از ظهر در محل کار خود حاضر نمی شود و در ابتدای حضور در دفتر کار خود ابتدا یادداشت هایی که برای وی تهیه شده است را مطالعه می کند.
مروری بر سبک زندگی ولادیمیر پوتین شنا شب بیداری و پرهیز از مشروبات الکلی NasimPlus@ نسیم پلاس
این یادداشت ها معمولا در مورد امنیت داخلی و موضوعات بین المللی و همچنین بریده هایی از جراید کشور و رسانه های بین المللی هستند. در خارج از محل کار، پوتین علاقه ی زیادی به مطالعه کردن ندارد و تنها در سال ۲۰۰۶ از یک رمان عامیانه تمجید کرده است.
مروری بر سبک زندگی ولادیمیر پوتین شنا شب بیداری و پرهیز از مشروبات الکلی NasimPlus@ نسیم پلاس
هر از چند گاهی یکی از مشاوران او ویدیوهایی با مضمون هجو او و حکومتش که در رسانه های اجتماعی وجود دارد را به او نشان می دهد در غیر این صورت وی در محل کار خود از رسانه های دیجیتال دوری می کند و پوشه های قرمز با اسناد کاغذی و خطوط تلفن ثابت اتحاد جماهیر شوروی را به کامپیوتر ترجیح می دهد.
مروری بر سبک زندگی ولادیمیر پوتین شنا شب بیداری و پرهیز از مشروبات الکلی NasimPlus@ نسیم پلاس
رییس جمهور روسیه یک شب زنده دار قهار است و معمولاً تا دیروقت کار می کند. به گزارش هفته نامه ی نیوزویک وی شب هنگام در بهترین و هوشیارترین حالت ذهنی خود به سر می برد.
مروری بر سبک زندگی ولادیمیر پوتین شنا شب بیداری و پرهیز از مشروبات الکلی NasimPlus@ نسیم پلاس
در روزهایی که وی سفر برون مرزی دارد برنامه ی وی پیچیده تر و محدودتر خواهد شد. در هر جایی که وی در خارج از کشور اقامت داشته باشد باید همه چیز تعویض شود از وسایل دستشویی و حمام گرفته تا کاسه های میوه. همچنین پوتین از خوردن غذاهایی که در خارج از کشور به وی داده می شود خودداری می کند مگر این که مقامات امنیتی کرملین آن را تایید کرده باشند.
مروری بر سبک زندگی ولادیمیر پوتین شنا شب بیداری و پرهیز از مشروبات الکلی NasimPlus@ نسیم پلاس
قبلاً روزنامه ی تلگراف ادعا کرده بود که بستنی پسته ای از خوردنی های مورد علاقه ی ولادیمیر پوتین است. همچنین وی در اجلاس سال گذشته ی گروه ۲۰ (G20) به همتای چینی خود، ژی جین پینگ یک کاسه حاوی بستنی اعلا هدیه داد. با این وجود بر طبق گزارش هفته نامه ی نیوزویک، ولادیمیر پوتین در زمان سفر از خوردن خوردنی های حاوی شیر خودداری می کند.
 9
مروری بر سبک زندگی ولادیمیر پوتین شنا شب بیداری و پرهیز از مشروبات الکلی NasimPlus@ نسیم پلاس
به ادعای رسانه ها، ولادیمیر پوتین از خوردن مشروبات الکلی خودداری می کند. شاید نشان دادن چهره ی او به عنوان یک رهبر مخالف مشروبات الکلی یک تبلیغ سیاسی باشد و شاید حرکتی نمادین برای رییس جمهور این کشور با توجه به مصرف بالای مشروبات در بین مردم روسیه و همچنین متفاوت دانستن خود با رییس جمهور قبلی یعنی بوریس یلتسین در این زمینه باشد.
مروری بر سبک زندگی ولادیمیر پوتین شنا شب بیداری و پرهیز از مشروبات الکلی NasimPlus@ نسیم پلاس
در روزهای آخر هفته و تعطیلات رسمی برنامه ی کاری وی کمی انعطاف پذیر تر می شود و وی به کلاس یادگیری زبان انگلیسی می رود. در روز یکشنبه هر هفته وی برای دعا و توبه و اعتراف به کلیسا می رود اما به گزارش رسانه ها، یرخی از نزدیکان وی ادعا کرده اند که زندگی ولادیمیر پوتین مانند یک مسیحی معتقد نیست.
مروری بر سبک زندگی ولادیمیر پوتین شنا شب بیداری و پرهیز از مشروبات الکلی NasimPlus@ نسیم پلاس
هر چند هفته یکبار وی زمانی را به ورزش مورد علاقه اش یعنی هاکی روی یخ اختصاص می دهد. وی تنها شاهد مسابقات هاکی باشگاهی کشورش نیست و در مسابقاتی با حضور همکاران و محافظانش شرکت می کند.
مروری بر سبک زندگی ولادیمیر پوتین شنا شب بیداری و پرهیز از مشروبات الکلی NasimPlus@ نسیم پلاس
بر اساس گزارش روزنامه ی «یو اس ای تودی» حریفان و هم تیمی های ولادیمیر پوتین در هنگام مسابقه مراعات وی را کرده و کمی به او فضا می دهند.
مروری بر سبک زندگی ولادیمیر پوتین شنا شب بیداری و پرهیز از مشروبات الکلی NasimPlus@ نسیم پلاس
همچنین پوتین با حیوانات علاقه ی زیادی دارد. بر اساس ادعاهای رسانه ها وی صاحب یک سگ سیاه ۱۵ ساله نژاد لابرادور به نام «کُنی»، یک سگ نژاد آکیتا اینو به نام «یومه» و یک سگ نژاد کاراکاچان به نام «بافی» است.
مروری بر سبک زندگی ولادیمیر پوتین شنا شب بیداری و پرهیز از مشروبات الکلی NasimPlus@ نسیم پلاس
یومه در سال ۲۰۱۶ و در جریان یک مصاحبه وارد محل مصاحبه شد و ناراحتی خود از حضور روزنامه نگار چینی را نشان داد. در مقابل پوتین به نوازش وی پرداخت و از روش های خاص خود برای ساکت کردن وی استفاده نمود.
مروری بر سبک زندگی ولادیمیر پوتین شنا شب بیداری و پرهیز از مشروبات الکلی NasimPlus@ نسیم پلاس
بر اساس گزارش هفته نامه ی نیوزویک، پوتین سعی می کند زیاد از خانه دور نماند. او از سفر کردن به مسکو بیزار است هرچند فاصله ی محل اقامت او تا مسکو تنها ۲۵ دقیقه بوده و به نظر می رسد که عمارت خود در نووو اوگارویووو ( Novo-Ogaryovo) در دریای سیاه را به کاخ کرملین ترجیح می دهد.

 

منبع: روزیاتو


Aft@bآبان ۲۳, ۱۳۹۷
چهره-های-مشهوری-که-اصل-و-نسب-اشرافی-دارند-NasimPlus@-0نسیم-پلاس.jpg

3min2980

چهره های مشهوری که اصل و نسب اشرافی دارند

 

در حالی که درباره ی اصالت اشرافی مورد ادعای بسیاری از چهره های مشهور تردید وجود دارد اما بعضی از آن ها حقیقتا اصالتی اشرافی دارند. در ادامه به فهرستی از چهره های مشهوری می پردازیم که با خاندان های سلطنتی نسبت دارند. به طور قطع بعضی از این موراد باعث تعجب شما خواهد شد!

 

 

1- باراک اوباما

چهره های مشهوری که اصل و نسب اشرافی دارند NasimPlus@ نسیم پلاس

اگرچه زمانی که اوباما به مقام ریاست جمهوری امریکا رسید پرسش های زیادی درباره ی اصل و نسب او به وجود آمد، اما او نسبتی غیر قابل انکار با خاندان های سلطنتی دارد. رئیس جمهور پییشین امریکا با دو پادشاه اروپایی یعنی ویلیام شاه اسکاتلند و ادوارد اول شاه انگلستان نسبت دارد. با این حال اوباما برای دستیابی به موفقیت از اصالت اشرافی خود بهره نبرده و معتقد است: « باید فکری به حال فقدان بلند پروازی در مردم کنیم. آن ها ماشین لوکس و لباس ها و خانه ای خوب می خواهند اما برای رسیدن به این ها سخت تلاش نمی کنند. همه باید سعی کنند تمام توانایی بالقوه ی خود را بالفعل کنند.»

 

2- الن دی جنرس

چهره های مشهوری که اصل و نسب اشرافی دارند NasimPlus@ نسیم پلاس

 

الن دی جنرس مجری مشهور برنامه های تلویزیونی، با پادشاه ادوارد دوم نسبت دارد و از خویشاوندان دور کیت میدلتون، عروس خاندان سلطنتی بریتانیا است. بنابراین الن دی جنرس با ملکه ی انگلیس هم نسبتی دور دارد.

 

3- جیک و مگی جیلنهال

چهره های مشهوری که اصل و نسب اشرافی دارند NasimPlus@ نسیم پلاس

این خواهر و برادر نه تنها بازیگرانی برجسته هستند بلکه اصل و نسبی اشرافی هم دارند. جیک و مگی جیلنهال از طرف پدری با ادوارد سوم پادشاه انگلستان نسبت دارند. این پادشاه از سال ۱۳۲۷ تا ۱۳۷۷ میلادی بر انگلستان فرمانروایی می کرد. بنابراین جیک و مگی گیلنهال نسبتی دور با ملکه ی انگلستان دارند.

 

4- پاریس هیلتون

چهره های مشهوری که اصل و نسب اشرافی دارند NasimPlus@ نسیم پلاس

هیلتون نه تنها همواره سعی داشته مانند یک اشراف زاده زندگی کند بلکه در حقیقت نیز اصل و نسبی اشرافی دارد. نسبت اشرافی او به پادشاه هنری دوم باز می گردد و در نتیجه هیلتون نسبتی دور با ملکه ی بریتانیا دارد. هیلتون اعتقاد زیادی به اشراف زاده بودن خود دارد. او در مصاحبه ای با سایت YahooNews گفت: «در دنیا کسی شبیه به من وجود ندارد. معتقدم در هر دهه ای از تاریخ یک زن بلوند شاخص وجود دارد، مثل مریلین مونرو یا پرنسس دایانا و حالا هم من آن شخص هستم.»

 

5- برد پیت

چهره های مشهوری که اصل و نسب اشرافی دارند NasimPlus@ نسیم پلاس

برد پیت علاوه بر آنکه یکی از چهره های شاخص هالیوودی است اصالتی اشرافی هم دارد. نسبت اشرافی پیت به پادشاه هنری دوم باز می گردد. این پادشاه از سال ۱۱۵۴ تا ۱۱۸۹ میلادی بر انگستان حکومت می کرد. بنابراین پیت نسبتی دور هم با ملکه ی انگلستان دارد. اما برد پیت اظهار کرده علاقه ای ندارد او را یک امریکایی اشراف زاده بدانند.

 

6- بروک شیلدز

چهره های مشهوری که اصل و نسب اشرافی دارند NasimPlus@ نسیم پلاس

این بازیگر امریکایی که در دهه ی ۸۰ میلادی به شهرت رسید، تا چند سال قبل از اصل و نسب اشرافی خود بی خبر بود. در جریان یک برنامه ی تلویزیونی درباره ی شجره نامه ی افراد بود که شیلدز پی برد با ششمین پادشاه فرانسه نسبت دارد.

 

7- سلن دیون

چهره های مشهوری که اصل و نسب اشرافی دارند NasimPlus@ نسیم پلاس

این خواننده ی موفق علاوه بر آنکه از صدایی بسیار زیبا برخوردار است، با اولین پادشاه فرانسه یعنی فیلیپ دوم نسبت دارد. این پادشاه از سال ۱۹۰ تا ۱۲۲۳ میلادی بر سرزمین فرانسه حکمرانی می کرد.

 

8- هیلاری داف

چهره های مشهوری که اصل و نسب اشرافی دارند NasimPlus@ نسیم پلاس

این بازیگر و خواننده ی امریکایی هم اصل و نسبی اشرافی دارد. نسبت اشرافی او به ادوارد سوم پادشاه انگلستان باز می گردد. بنابراین او نسبتی دور با ملکه ی انگلستان دارد.

 

9- آنجلینا جولی

چهره های مشهوری که اصل و نسب اشرافی دارند NasimPlus@ نسیم پلاس

آنجلینا جولی ستاره ی محبوب هالیوودی هم اصالتی اشرافی دارد. جولی از طرف مادری با فیلیپ پادشاه فرانسه نسبت دارد.

 

10- اوما تورمن

چهره های مشهوری که اصل و نسب اشرافی دارند NasimPlus@ نسیم پلاس

این بازیگر مشهور امریکایی هم از جمله چهره های مشهوری است که با خاندان های سلطنتی نسبت دارند. تورمن از طرف پدری با ادوارد اول پادشاه بریتانیا نسبت داشته و بنابراین نسبتی دور با ملکه ی انگلیس دارد.

 

منبع: روزیاتو


مجید صادقیآبان ۲۳, ۱۳۹۷
ثروتمندترین-زنان-دنیا-چه-ظاهری-دارند-و-به-چه-کاری-مشغول-هستند؟-NasimPlus@-نسیم-پلاس.jpg

5min2560

ثروتمندترین زنان دنیا چه ظاهری دارند و به چه کاری مشغول هستند؟

 

وقتی عبارت «زنان ثروتمند جهان» را می شنوید، اولین چیزی که به ذهنتان می رسد چیست؟ اینکه خانم موردنظر احتمالا یک بازیگر مشهور، تاپ مدل یا بازرگان موفق است؟

بسیاری از ما تصورمان از زنان موفق و ثروتمند این است که شاید در حوزه فیلم یا مدلینگ فعالیت دارند اما واقعیت این است که بسیاری از آن ها بازرگان، نیکوکار یا فعال اجتماعی هستند و بعضا به واسطه ثروتی که از همسرانشان به آن ها ارث رسیده به این موقعیت دست پیدا کرده اند.

در همین راستا، اگر برایتان جالب است تا با ۱۱ زن موفق جهان آشنا شوید، توصیه می کنیم تا ادامه این مطلب را از نظر بگذرانید.

پس با نسیم پلاس همراه باشید.

 

۱- لیلیان بتانکور (Liliane Bettencourt)

ثروتمندترین زنان دنیا چه ظاهری دارند و به چه کاری مشغول هستند؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

 

 • سن: ۹۴
 • دارائی خالص: ۴۳٫۱ میلیارد دلار
 • شغل: بازرگان – مالک لورئال
 • کشور: فرانسه

علیرغم سن بالای ۹۰ سال، ملکه کمپانی لورئال، یک موسسه خیریه  دارد و همچنان خودش نیز مشغول فعالیت و سخت‌کوشی است. همین طور باید گفت با اینکه سن این خانمِ ثروتمند زیاد است اما چهره زیبا و دلنشینی دارد و همچنان جذاب به نظر می رسد.

در مورد لیلیان بتانکور باید گفت بازرگان، کارآفرین و نیکوکار فرانسوی و و مالک اصلی شرکت لوازم آرایشی و بهداشتی لورئال است. بنیانگذار این کمپانی موفق و مشهور، اوژن شولر، پدر خانم لیلیان بود.

وی در سال ۲۰۱۳ با دارایی خالصی بالغ بر ۳۳٫۲ میلیارد دلار، به عنوان سومین زن ثروتمند جهان، در فهرست بلومبرگ معرفی شد و اکنون بعنوان ثروتمندترین زن کشور فرانسه شناخته می‌ شود.

 

۲- آلیس والتون (Alice Walton)

ثروتمندترین زنان دنیا چه ظاهری دارند و به چه کاری مشغول هستند؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

 

 • سن: ۶۷
 • دارائی خالص: ۳۸٫۷ میلیارد دلار
 • شغل: عضو هیئت مدیره وال‌مارت
 • کشور: ایالت متحده آمریکا

آلیس والتون یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت وال‌مارت و دختر سم والتون است. این خانم علاقه بسیار زیادی به هنر دارد و گفته شده که یک مجموعه بزرگ از آثار هنری در اختیار دارد. البته داشتن چنین مجموعه ای برای فردی که یکی از ثروتمندترین زنان دنیا به شمار می رود امری کاملا عادی است زیرا استطاعت خرید هر اثر هنری را دارد.

در مورد خانم والتون می توان گفت که تاجر و نیکوکار آمریکایی است. وی در سال ۲۰۱۲ با دارایی خالصی معادل ۲۶٫۳ میلیارد دلار، دومین زن و سیزدهمین فرد ثروتمند مستقر در ایالات متحده آمریکا معرفی شد.

 

۳- سوزان کلاتن (Susanne Klatten)

ثروتمندترین زنان دنیا چه ظاهری دارند و به چه کاری مشغول هستند؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

 

 • سن: ۵۵
 • دارائی خالص: ۲۲٫۵ میلیارد دلار
 • شغل: سهام‌دار و عضو هیئت مدیره ب‌ام‌و
 • کشور: آلمان

سوزان کلاتن به همراه برادرش مدیرعامل یک کمپانی داروسازی هستند. وی همچنین به همراه برادر و مادرش، مالک نیمی از سهام شرکت BMW نیز هستند. ثروتمندترین زن مستقر در کشور آلمان به خوبی بین زندگی حرفه ای و زندگی شخصی خود تعادل برقرار کرده و وقت های آزاد خود را در کنار اعضای خانواده سپری می کند.

در مورد ایشان می توان گفت، سرمایه‌دار و مدیر ارشد اجرایی و یکی از سهام‌داران اصلی شرکت ب‌ام‌و است که در سال ۲۰۱۴ با دارایی خالص ۱۶٫۹ میلیارد دلار در رتبه پنجم از فهرست ثروتمندترین افراد آلمان قرار گرفت.

 

۴- لورن پاول جابز (Laurene Powell Jobs)

ثروتمندترین زنان دنیا چه ظاهری دارند و به چه کاری مشغول هستند؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

 

 • سن: ۵۳
 • دارائی خالص: ۲۰ میلیارد دلار
 • شغل: کارآفرین و مدیر ارشد اجرایی
 • کشور: آمریکا

بیوه ی بنیانگذار کمپانی اپل توانست پس از مرگ همسرش توجهات بسیاری را به سوی خود جلب کند. او وارث تمامی دارائی های استیو جابز بود و هم‌اکنون بزرگترین سهام‌دار شرکت اپل به‌شمار می رود. میراث استیو جابز بزرگ، او را به یکی از ثروتمندترین زنان دنیا تبدیل کرد.

البته خانم پاول جابز، کارآفرین و مدیر ارشد اجرایی نیز به شمار می رود و در شمار گسترده ای از پروژه های خیریه بزرگ سهیم است. او در حال حاضر،  ۸٪ درصد از سهام شرکت والت دیزنی را نیز در اختیار دارد و در سال ۲۰۱۴ در رتبه‌بندی انجام شده توسط مجله فوربز در رتبه ۲۹ از فهرست قدرتمندترین زنان جهان قرار گرفت.

 

۵- آیریس فونتبونا ( Iris Fontbona)

ثروتمندترین زنان دنیا چه ظاهری دارند و به چه کاری مشغول هستند؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

 

 • سن: ۷۴
 • دارائی خالص: ۱۳٫۷ میلیارد دلار
 • شغل: مدیر شرکت استخراج معادن شیلیایی به نام آنتوفاگاستا پی‌ال‌سی
 • کشور: شیلی

آیریس فونتبونا نیز از زنانی است که بخش بزرگی از دارائی خود را از همسرش به ارث برده است. او در حال حاضر ثروتمندترین زن مستقر در کشور شیلی محسوب می شود و مدیریت یک کسب‌وکار خانوادگی را به عهده دارد. خانم فونتبونا علیرغم داشتن سن زیاد، همچنان زیبا و جذاب است.

 

۶- کریستی والتون (Christy Walton)

ثروتمندترین زنان دنیا چه ظاهری دارند و به چه کاری مشغول هستند؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

 

 • سن: ۶۸
 • دارائی خالص: ۶٫۱ میلیارد دلار
 • شغل: بازرگان و نیکوکار
 • کشور: آمریکا

بیوه ی جان والتون، پسر بنیان‌گذار کمپانی بزرگ وال‌مارت، نیز لقب یکی از زنان ثروتمند جهان را با خود یدک می کشد. با اینکه ثروت وی در حال کاهش یافتن است اما همچنان به عنوان یکی از تاثیرگذارترین نیکوکارهای جهان به شمار می رود.

کریستی والتون، بازرگان و نیکوکار آمریکایی است که این ثروت هنگفت را، پس از مرگ همسرش به ارث برده است. وی در حال حاضر به کارهای خیرخواهانه می‌ پردازد و یک خانه ۷ جریبی با نام سندیگو را به مؤسسات خیریه بخشیده است.

 

۷- شارلوت کاسیراگی (Charlotte Casiraghi)

ثروتمندترین زنان دنیا چه ظاهری دارند و به چه کاری مشغول هستند؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

 

 • سن: ۳۱
 • دارائی خالص: ۵٫۷ میلیارد دلار
 • شغل: خبرنگار
 • کشور: موناکو

او نوه «گریس پاتریشیا کلی» بوده و به کار خبرنگاری مشغول است و در مواقع بیکاری به اسب‌سواری می پردازد. همان طور که در تصویر می بینید، خانم شارلوت نه تنها ثروت و میراث پادشاهی را از خانواده خود به ارث برده، بلکه همانند مادر بزرگش بسیار جذاب و زیباست.

بد نیست اشاره کنیم که گریس کلی، بازیگر مشهور هالیوود و برنده جایزهٔ اسکار بود و پس با ازدواج با رینیه سوم، پادشاه  موناکو، ملکه آن کشور و ملقب به عنوان سلطنتی گریس موناکو شد.

 

۸- کری پرودو (Carrie Perrodo)

ثروتمندترین زنان دنیا چه ظاهری دارند و به چه کاری مشغول هستند؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

 

 • سن: ۶۶
 • دارائی خالص: ۵٫۳ میلیارد دلار
 • شغل: نیکوکار
 • کشور: سنگاپور

یک شرکت بزرگ نفتی پس از فوت همسر خانم کری پرودو به وی به ارث رسید. هوبرت هدرو، اهل کشور فرانسه، یک بازرگان، مجموعه‌دار آثار هنری و موسس و تنها مالک شرکت خصوصی نفت و گاز Perenco بود. وی در سال ۲۰۰۶ درگذشت و ثروتش به همسر و فرزندانش به ارث رسید.

کری پرودو در حال حاضر به کارهای نیکوکارانه و خیریه می پردازد و در آستانه ۷۰ سالگی هنوز جذاب و زیباست.

 

۹- مارگاریتا لوئی-دریفیوس (Margarita Louis-Dreyfus)

ثروتمندترین زنان دنیا چه ظاهری دارند و به چه کاری مشغول هستند؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

 

 • سن: ۵۵
 • دارائی خالص: ۵٫۳ میلیارد دلار
 • شغل: بازرگان
 • کشور: فرانسه

خانم لوئی-دریفیوز یکی از ثروتمندترین زنان بازرگان روسی در جهان به شمار می رود. پس از فوت همسرش، او مدیر کمپانی گروه «لوئی دریفیوس» و مالک تیم فوتبال «المپیک د مارسی» شد. او در حال حاضر دوباره ازدواج کرده و دو دختر دوقلو دارد.

 

۱۰ – ایوانکا ترامپ (Ivanka Trump)

ثروتمندترین زنان دنیا چه ظاهری دارند و به چه کاری مشغول هستند؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

ثروتمندترین زنان دنیا چه ظاهری دارند و به چه کاری مشغول هستند؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

ثروتمندترین زنان دنیا چه ظاهری دارند و به چه کاری مشغول هستند؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

 

 • سن: ۳۵
 • دارائی خالص: ۷۴۰ میلیون دلار
 • شغل: تاجر و نویسنده
 • کشور: آمریکا

با اینکه دختر بزرگ دونالد ترامپ می توانست به ثروت پدر متکی باشد، اما ایوانکا ترامپ تصمیم گرفت تا کسب و کار شخصی خود را راه اندازی نماید. وی در حال حاضر بنیان‌گذار و مالک چندین شرکت است و به نویسندگی نیز علاقه زیادی دارد. با وجود برنامه های کاری فشرده او همیشه برای خانواده اش وقت می گذارد.

همچنین باید اشاره کنیم که او رئیس شرکت جواهرات ایوانکا ترامپ است. از برنامه‌های تلویزیونی که خانم ایوانکا در آن نقش داشته است می‌توان به کارآموز اشاره کرد. در حال حاضر نیز در دولت پدرش به عنوان دستیار ویژه رئیس جمهور مشغول به کار است.

 

۱۱- شیخه موزا (Sheikha Mozah)

ثروتمندترین زنان دنیا چه ظاهری دارند و به چه کاری مشغول هستند؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

 

 • سن: ۵۸
 • دارائی خالص: ۱۰ میلیون دلار
 • شغل: نیکوکار و رئیس بنیاد آموزش و علوم و توسعه مؤسسه قطر
 • کشور: قطر

موزا بنت ناصر بن عبدالله المسند، همسر دوم (از میان سه همسر) حمد بن خلیفه آل ثانی امیر پیشین قطر است و ۷ فرزند دارد. این خانم فارغ‌التحصیل جامعه‌شناسی از دانشگاه قطر است و نه تنها در حوزه اجتماعی و سیاسی فعالیت دارد، بلکه از پروژه های علمی و فناوری در کشور خودش هم حمایت می کند.

موزا بنت ناصر دارای چندین مدرک افتخاری دکتراست و به عنوان یکی از شیک‌پوش ترین فرست‌لیدی های جهان به شمار می رود.

همچنین بد نیست اشاره کنیم که این خانم رئیس بنیاد آموزش و علوم و توسعه مؤسسه قطر و موسسه صلتک و مادر امیر فعلی قطر، تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی است.

 

منبع: روزیاتو


Aft@bآبان ۲۳, ۱۳۹۷
عکس-هایی-از-کره‌شمالی-که-کیم‌جونگ‌اون-دوست-ندارد-دنیا-آنها-را-ببیند-NasimPlus@-نسیم-پلاس.jpg

8min2880

عکس هایی از کره‌شمالی که کیم‌جونگ‌اون دوست ندارد دنیا آنها را ببیند

 

کیم‌جونگ‌اون، رهبر کره‌شمالی نظارت بسیار دقیقی روی رسانه‌های کشور خود دارد تا مبادا تصاویر یا اخباری از این کشور به بیرون مرزها درز کرده و مردم جهان از واقعیت‌های موجود در آن منطقه از دنیا باخبر شوند.

البته برعکس این روند هم در کره‌شمالی اجرا می‌شود، یعنی هیچ خبر و تصویر و فیلم درست و مبنی بر واقعیت در آنجا منتشر نمی‌شود تا مردم در بی‌خبری مطلق بمانند تا مبادا به‌واسطه دانش و باخبری، به شورش و قیام اقدام کنند.

با اینکه کیم‌جونگ‌اون با تسلیحات هسته‌ای و قدرت ارتش خود برای جهانِ غرب در حال شاخ‌وشانه کشیدن است، اما روال عادی زندگی شهروندانش بسیار ناراحت‌کننده و دور از شفقت به‌نظر می‌رسد. مردم در این کشور از کمترین حقوق بشری برخوردار هستند و بدون اجازه رهبر نمی‌توانند عادی‌ترین کارهای زندگی خود را به‌انجام برسانند. تا این حد بگوییم که ساعت ۸ شب در کل کشور خاموشی زده می‌شود و مردم باید بخوابند!

با همه نظارت‌ها و کنترل‌‎های شدید و البته مجازات‌های بزرگ همچون اعدام مخالفان، اما باز هم به‌صورت محدود تصاویری از زندگی روزمره در کره شمالی به بیرون درز پیدا می‌کند که دیدن آنها خالی از لطف نیست.

برای دیدن کره‌شمالیِ کیم‌جونگ‌اون از شما دعوت می‌کنیم تا با نسیم پلاس همراه باشید و تصاویر زیر را از نظر بگذرانید.

 

 

عکس هایی از کره‌شمالی که کیم‌جونگ‌اون دوست ندارد دنیا آنها را ببیند NasimPlus@ نسیم پلاس

زندگی بسیار تکراری، غم‌افزا و عاری از هیجان در کره‌شمالی

 

عکس هایی از کره‌شمالی که کیم‌جونگ‌اون دوست ندارد دنیا آنها را ببیند NasimPlus@ نسیم پلاس

پادشاهی منزویِ جهان، یکی از بسته‌ترین و محدودترین کشورهای دنیا، با کاهش شدید غذا در طول سال‌‎های اخیر مواجه شده است.

 

عکس هایی از کره‌شمالی که کیم‌جونگ‌اون دوست ندارد دنیا آنها را ببیند NasimPlus@ نسیم پلاس

این پسرک در مزرعه Soksa-Ri در استان هانگایی جنوبی با بیلی در دست ایستاده است. (سپتامبر ۲۰۱۱)

کودکی کردن در کره‌شمالی بسیار دردناک است. بسیاری از کودکان در مناطق روستایی مجبور به کار در مزارع هستند.

 

عکس هایی از کره‌شمالی که کیم‌جونگ‌اون دوست ندارد دنیا آنها را ببیند NasimPlus@ نسیم پلاس

در این عکس یک مرد کره‌ای را می‌بینید که تصاویری از کودکان مریض را در دست گرفته است. (دسامبر ۲۰۰۹)

سوءتغذیه شمار گسترده‌ای از کودکان را در کره‌شمالی تحت شرایط سخت قرار داده است. تقریبا ۲۸ درصد از بچه‌های زیر ۵ سال در این کشور با اختلال رشد همراه هستند.

 

 

عکس هایی از کره‌شمالی که کیم‌جونگ‌اون دوست ندارد دنیا آنها را ببیند NasimPlus@ نسیم پلاس

تهیدستی و فقر در روستاهای کره‌شمالی بیداد می‌کند. گمانه‌زنی می‌شود که به طور میانگین ۴۱ درصد از جمعیت این کشور، یا حدود ۱۰٫۵ میلیون نفر زیر خط فقر قرار دارند.

 

عکس هایی از کره‌شمالی که کیم‌جونگ‌اون دوست ندارد دنیا آنها را ببیند NasimPlus@ نسیم پلاس

در این تصویر پسربچه‌ای را می‌بینید که در ایستگاه قطار همهونگ تقاضای غذا دارد (اوت ۲۰۱۵)

Xiaolu Chu، یکی از عکاسان Getty که در سال ۲۰۱۵ میلادی به کشور کره‌شمالی سفر داشته، گفته که مردم روستایی شدیدا محتاج پول هستند و گدایی می‌کنند.

 

عکس هایی از کره‌شمالی که کیم‌جونگ‌اون دوست ندارد دنیا آنها را ببیند NasimPlus@ نسیم پلاس

هیچ انسان چاقی را در کره‌شمالی نمی‌توانید پیدا کنید. همه مردم در این کشور لاغر و نحیف هستند. (اوت ۲۰۱۵)

عکس هایی از کره‌شمالی که کیم‌جونگ‌اون دوست ندارد دنیا آنها را ببیند NasimPlus@ نسیم پلاس
با اینکه اکثریت مردم کره‌شمالی در فقر به‌سر می‌برند، اما شمار محدودی از شهروندان در آپارتمان‌های چندین طبقه ساکن هستند. اگرچه این افراد هم اغلب با کمبود برق و خرابی آسانسور دست‌وپنجه نرم می‌کنند. این آپارتمان در شهر پیونگ‌یانگ قرار دارد.
عکس هایی از کره‌شمالی که کیم‌جونگ‌اون دوست ندارد دنیا آنها را ببیند NasimPlus@ نسیم پلاس
دسترسی به اینترنت در کره شمال مهیا نیست. مردم به‌طور بسیار محدود امکان استفاده از شبکه‌های کامپیوتری در مکان‌های مشخص و تحت کنترل همچون کتابخانه عمومی در پیونگ‌یانگ را دارا هستند.
عکس هایی از کره‌شمالی که کیم‌جونگ‌اون دوست ندارد دنیا آنها را ببیند NasimPlus@ نسیم پلاس

یکی از بارزترین ویژگی‌های کره‌شمالی، نیروهای ارتشی آن است که رهبر این کشور دیکتاتوری سعی در نشان دادن عظمت ارتش خود به جهانیان دارد.

عکس هایی از کره‌شمالی که کیم‌جونگ‌اون دوست ندارد دنیا آنها را ببیند NasimPlus@ نسیم پلاس
البته این عکس چهره دیگری از زندگی ارتش کره‌شمالی را نمایش می‌دهد. سربازان این کشور اغلب دچار سوءتغذیه یا بیمار هستند و دلیلش هم کمبود غذا و تمرینات سخت ارتشی است. عکس در جولای ۲۰۰۹ در کنار رودخانه یالو گرفته شده است.

 

در سال گذشته میلادی، وقتی یکی از سربازان کره شمالی قصد فرار از مرز و پناهنده شدن به کره‌جنوبی را داشت، به ضرب ۵ گلوله زخمی شد اما در نهایت موفق به فرار شد. پزشکان متخصص کشور همسایه، هنگام درمان وی از وجود انگل‌های فراوان در بدن این شخص بشدت تعجب کرده‌ بودند.

 

عکس هایی از کره‌شمالی که کیم‌جونگ‌اون دوست ندارد دنیا آنها را ببیند NasimPlus@ نسیم پلاس

کرم‌های انگلی در بدن این سرباز که حدود ۲۸ سانتی‌متر طول داشتند، نشان‌دهنده شرایط اسف‌بار زندگی و تغذیه در کره‌شمالی بودند. این کشور هنوز از سرگین انسانی برای کوددهی مزارع خود استفاده می‌کند و همین امر سبب انتشار انواع میکروب، باکتری و انگل است.

عکس هایی از کره‌شمالی که کیم‌جونگ‌اون دوست ندارد دنیا آنها را ببیند NasimPlus@ نسیم پلاس

پناهندگی و فرار از این کشور داستان تازه‌ای نیست. اگرچه شمار کسانی که اقدام به فرار می‌کنند در سال گذشته ۲۱ درصد کاهش داشت و به ۱۱۲۷ نفر رسید.

عکس هایی از کره‌شمالی که کیم‌جونگ‌اون دوست ندارد دنیا آنها را ببیند NasimPlus@ نسیم پلاس
در این تصویر، جای گلوله را روی دیواری در نزدیکی مرز مشاهده می‌کنید که قرار بوده به شخص فراری اصابت کند.
البته دلیل اصلی کاهش آمار فرار از کشور برای رفتار بی‌رحمانه سربازان مرزی است. آنها موظفند فرد خاطی و کسی که قصد خروج مخفیانه از کشور را دارد به ضرب گلوله از پای درآورند.
عکس هایی از کره‌شمالی که کیم‌جونگ‌اون دوست ندارد دنیا آنها را ببیند NasimPlus@ نسیم پلاس

از دیگر دلایل کاهش شمار فراری‌ها، کمپ‌های زندان‌های کره‌شمالی است. در این کشور، مردمی که از قوانین سرپیچی کرده و تخلف کنند محکوم به تحمل شرایط بسیار طاقت‌فرسا خواهند بود.

عکس هایی از کره‌شمالی که کیم‌جونگ‌اون دوست ندارد دنیا آنها را ببیند NasimPlus@ نسیم پلاس

زندانی‌ها در کمپ‌های بازپروری اغلب گرسنگی کشیده و محکوم به انجام کارهای سنگین و سخت هستند. شمار اندکی از کسانی که از این کمپ‌ها جان سالم‌به‌در برده‌اند گفته‌اند که بازجویی در این زندان‌ها با شکنجه همراه است. تصویری از زندان‌های کره شمالی در دست نیست و اینها، عکس‌هایی است که از گوگل ارث بدست آمده است.

عکس هایی از کره‌شمالی که کیم‌جونگ‌اون دوست ندارد دنیا آنها را ببیند NasimPlus@ نسیم پلاس

سازمان ملل همیشه کره‌شمالی را برای نقص حقوق بشر محکوم کرده است. رئیس‌جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ نیز حمایت خود را از قربانی‌های دولت کره‌شمالی رسما اعلام کرده است.

عکس هایی از کره‌شمالی که کیم‌جونگ‌اون دوست ندارد دنیا آنها را ببیند NasimPlus@ نسیم پلاس
جی‌سئونگ هو فردی است که توانست در سال ۲۰۰۶ میلادی با کمک چوب‌های‌ زیربغل فرار کند.
وی از ظلم‌های زیادی که به شهروندان کره‌ای می‌شود گفته و بیان داشته که همیشه در این کشور گرسنگی کشیده و مورد آزار و اذیت پلیس‌های کشور خود قرار داشته است.
عکس هایی از کره‌شمالی که کیم‌جونگ‌اون دوست ندارد دنیا آنها را ببیند NasimPlus@ نسیم پلاس
چوب‌هایی که جی‌سئونگ هو با آنها از کره شمالی فرار کرد.

 

عکس هایی از کره‌شمالی که کیم‌جونگ‌اون دوست ندارد دنیا آنها را ببیند NasimPlus@ نسیم پلاس

در نهایت هم باید گفت، برخلاف آنچه کیم‌جون اون مدعی است، هیچ‌گونه آزادی و اختیاری در کره‌شمالی حکمفرما نیست و مردم در فقر و بدبختی زندگی می‌کنند.

 

منبع: روزیاتو


Aft@bآبان ۲۳, ۱۳۹۷
زنان-قدرتمندی-که-بر-جهان-حکومت-می-کنند-چه-کسانی-هستند؟-NasimPlus@-نسیم-پلاس.jpg

6min2470

زنان قدرتمندی که بر جهان حکومت می کنند چه کسانی هستند؟

 

کمتر از ۱۰ درصد اعضای سازمان ملل متحد را زنان تشکیل داده‌اند، اما همین شمار اندک به‌قدری قدرتمند هستند که توانسته‌اند با تلاش‌های هوشمندانه خود در تحولات اخیر جهان تاثیر شگرفی داشته باشند و نقش بسیار مهمی ایفا کنند.

زنانی که تاریخ را تغییر داده‌اند و با ثروت، نفوذ رسانه‌ای و قدرت کلام خود در مقابل افکار جنسیت‌زده ایستادگی کرده‌اند، اکنون شانه‌به‌شانه مردان سرشناس و چه‌بسا برتر از آنها در تلاش برای ساختن جهانی بهتر هستند.

در صدر زنان سیاستمدار و قدرتمند دنیا، صدراعظم کشور آلمان، آنگلا مرکل نشسته است.

زنان قدرتمندی که بر جهان حکومت می کنند چه کسانی هستند؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

آنگلا مرکل را سیاست‌مداری غیرقبل پیش‌بینی، مرموز، بی‌رحم، و عمل‌گرا می‌خوانند.

 

نخستین بانوی صدراعظم در تاریخ آلمان از سال ۲۰۰۵ فعالیت‌های سیاسی خود را در این مقام آغاز کرد و از همان زمان به رهبری دولت ائتلافی مشغول است. وی تا سال ۲۰۰۹، از حمایت حزب هم‌پیمانش یعنی اتحادیه سوسیال-مسیحی بایرن (CSU) و حزب سوسیال دموکرات آلمان (SPD) برخوردار بود. اما در سال ۲۰۰۹ و خروج سوسیال دموکرات‌ها از دولت، مرکل دولت ائتلافی جدید را با مشارکت حزب دموکرات آزاد تشکیل داد.

آنگلا مرکل با کاهش نرخ بیکاری و رونق بخشیدن به اقتصاد کشور آلمان توانست در سال ۲۰۱۶ میلادی به تولید ناخالص داخلی ۳٫۵ تریلیون دلاری دست پیدا کند.

اصلاحات سیستم خدمات درمانی و همچنین سیاست‌های درهای باز برای سیل مهاجران در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ از عمده‌ترین مسائلی بود که مرکل و دولتش را درگیر کرد.

این زن قدرتمند جهان، لیسانس فیزیک و دکترای شیمی‌فیزیک دارد.

او را سیاست‌مداری غیرقبل پیش‌بینی، مرموز، بی‌رحم، و عمل‌گرا می‌خوانند. مرکل در سال ۲۰۱۵ از سوی مجله تایمز به عنوان شخصیت سال برگزیده شد و این نشریه او را صدراعظم دنیای آزاد نامید. همچنین وی در سال ۲۰۱۶ برای دهمین سال به عنوان قدرتمندترین زن دنیا از سوی مجله فوربز برگزیده شد.

 

زنان قدرتمندی که بر جهان حکومت می کنند چه کسانی هستند؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

از ویژگی‌های خانم می، می‌توان به توانایی‌اش در مذاکره اشاره کرد.

 

دومین زن قدرتمند جهان، ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا و رهبر حزب محافظه‌کار بریتانیا است. خانم می، پس از استعفای دیوید کامرون و بدنبال رای مردم بریتانیا مبنی بر خروج این کشور از اتحادیه اروپا جانشین وی شد.

از ویژگی‌های خانم می، می‌توان به توانایی‌اش در مذاکره اشاره کرد. البته او را فردی سرسخت، محکم و غیرقابل انعطاف هم توصیف می‌کنند. او این توصیفات را مایه افتخار می‌داند.

ترزا می دومین نخست وزیر زن بریتانیا پس از مارگارت تاچر و طرفدار فمینیسم و یکی از پایه‌گذاران گروه «زنان برای برنده شدن» است. هدف اصلی این گروه این است که زنان بیشتری را به نمایندگی مجلس از حزب محافظه کار ترغیب کند.

خانم می، در رشته جغرافیا در  دانشگاه آکسفورد درس خوانده و بعدها به عضویت در پارلمان بریتانیا درآمده است.

 

زنان قدرتمندی که بر جهان حکومت می کنند چه کسانی هستند؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

هیلاری کلینتون نخستین زنی بود که از سوی یکی از احزاب اصلی آمریکا برای ریاست جمهوری نامزد می‌شد.

 

در سال ۲۰۱۶ میلادی، جایگاه دومین زن قدرتمند جهان در فهرست مجله فوربس به هیلاری کلینتون تعلق داشت. اما پس از باخت در انتخابات ریاست جمهوری ایالت متحده آمریکا در مقابل دونالد جی ترامپ، از این جایگاه نزول کرد.

هیلاری کلینتون نخستین زنی بود که از سوی یکی از احزاب اصلی آمریکا برای ریاست جمهوری نامزد می‌شد. او در کارزار انتخاباتی خود در سال ۲۰۱۶ اعلام کرد که موافق پیدا کردن راهی برای شهروند کردن مهاجرین غیرقانونی و حفاظت از حقوق زنان است.

وی در حال حاضر، در حال توسعه بخشیدن به گروه سیاسی پیشرو خود به‌نام Onward Together است تا زمینه‌های لازم برای کاندیداتوری خود در سال‌های آینده را مهیا کند.

زنان قدرتمندی که بر جهان حکومت می کنند چه کسانی هستند؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

ایوانکا ترامپ: دختر اول و مشاور رئیس جمهور ایالت متحده آمریکا

 

این در حالیست که نخستین دختر دونالد ترامپ و مشاور وی یعنی ایوانکا ترامپ در رتبه ۱۹ این فهرست قرار دارد و نام نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل نیز در جایگاه چهل و سوم به چشم می‌خورد.

با صرف‌نظر از زنان آمریکایی که در فهرست قدرتمندترین زنان جهان در سال ۲۰۱۷ قرار دارند، بد نیست به جاسیندا آردرن ۳۷ ساله اشاره کرد. او جوان‌ترین رهبر قدرتمند زن جهان و نخست‌وزیر نیوزیلند است.

کرستی کالیولایدِ ۴۷ ساله، در سال گذشته به‌عنوان رئیس جمهور استونی انتخاب شد و در حال حاضر هفتادوهشتمین زن قدرتمند جهان از نگاه مجله فوربس محسوب می‌شود.

خانم تسای اینگ-ون نیز در ۲۶ مه ۲۰۱۶ به‌عنوان هشتمین و نخستین رئیس جمهور زن جمهوری چین انتخاب شد. او یک سیاست‌مدار، وکیل، و استاد دانشگاه اهل تایوان است.

 

در ادامه می‌توانید فهرست ۲۲ زن قدرتمند جهان در حوزه سیاست را مشاهده کنید، با نسیم پلاس همراه باشید:

 

۱- آنگلا مرکل:

صدراعظم آلمان

زنان قدرتمندی که بر جهان حکومت می کنند چه کسانی هستند؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

 

۲- ترزا می:

نخست‌وزیر بریتانیا

زنان قدرتمندی که بر جهان حکومت می کنند چه کسانی هستند؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

 

۳- تسای اینگ-ون:

رئیس‌جمهور جمهوری چین

زنان قدرتمندی که بر جهان حکومت می کنند چه کسانی هستند؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

 

۴- میچل باچله:

رئیس‌جمهور شیلی

زنان قدرتمندی که بر جهان حکومت می کنند چه کسانی هستند؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

میچل باچله: نخستین رئیس‌جمهور زن شیلی و دومین زنی است که در یک کشور آمریکای لاتین به قدرت می‌رسد.

 

۵- فدریکا موگرینی:

نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امور امنیتی

زنان قدرتمندی که بر جهان حکومت می کنند چه کسانی هستند؟ NasimPlus@ نسیم پلاس
فدریکا موگرینی وزیر امور خارجه سابق ایتالیاست.

 

۶- ایوانکا ترامپ:

دختر اول و مشاور رئیس جمهور ایالت متحده آمریکا

زنان قدرتمندی که بر جهان حکومت می کنند چه کسانی هستند؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

 

۷- روث بیدر گینزبرگ:

قاضی دستیار در دادگاه عالی آمریکا

الینا کیگن:

قاضی دستیار در دادگاه عالی آمریکا

سونیا سوتومایور:

قاضی دیوان عالی ایالات متحده آمریکا

زنان قدرتمندی که بر جهان حکومت می کنند چه کسانی هستند؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

قاضی‌های دیوان عالی ایالات متحده آمریکا

 

۸- الیزابت دوم:

ملکه بریتانیا

زنان قدرتمندی که بر جهان حکومت می کنند چه کسانی هستند؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

الیزابت دوم: وی دارای رکوردِ طولانی‌ترین دوره سلطنت در تاریخ بریتانیا است و پیرترین رئیس کشور جهان بشمار می‌رود.

 

۹- شیخ حَسینه واجد:

نخست‌وزیر بنگلادش

زنان قدرتمندی که بر جهان حکومت می کنند چه کسانی هستند؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

شیخ حَسینه واجد: بزرگترین فرزند شیخ مُجیب‌الرَحمن بنیان‌گذار کشور بنگلادش است.

 

۱۰- بئاتا شدوو:

نخست‌وزیر لهستان

 زنان قدرتمندی که بر جهان حکومت می کنند چه کسانی هستند؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

 

۱۱- آنگ سان سو چی:

نخستین مشاور دولتی میانمار

 

۱۲- لبنی بنت خالد قاسمی:

وزیر امور خارجه امارات متحده عربی

 

۱۳- جاسیندا آردرن:

نخست‌وزیر نیوزیلند (او جوان‌ترین نخست‌وزیر این کشور از سال ۱۸۵۶ است)

 

۱۴- کولیندا گرابار-کیتاروویچ:

رئیس‌جمهور کرواسی (او اولین زن و جوانترین کسی است که پس از اولین انتخابات چند حزبی به این مقام در کراوسی دست می‌یابد)

 

۱۵- نیکولا استورجن:

وزیر اول اسکاتلند (وی همچنین رهبری حزب ملی اسکاتلند را بعهده دارد)

 

۱۶- نیکی هیلی:

سفیر ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد

 

۱۷- اِرنا سولبرگ:

نخست‌وزیر نروژ

 

۱۸- الویرا نابیولینا:

سیاست‌مدار  و رئیس بانک مرکزی روسیه

 

۱۹- پینگ لی‌یوان:

بانوی اول جمهوری خلق چین (او یک خواننده و نظامی اهل جمهوری خلق چین نیز بشمار می‌رود)

 

۲۰- هیلاری کلینتون:

نامزد سابق  ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا

 

۲۱- دالیا گریبائوسکایته:

رییس‌جمهور کشور لیتوانی

 

۲۲- کرستی کالیولاید:

رئیس‌جمهور استونی

 

منبع: روزیاتو


Aft@bآبان ۲۳, ۱۳۹۷
پناهگاه-های-احتمالی-ترامپ-در-صورت-حمله-هسته-ای-کجاست؟-NasimPlus@-نسیم-پلاس-1-1024x454.jpg

4min1730

پناهگاه های احتمالی ترامپ در صورت حمله هسته ای کجاست؟

 

ترامپ، رئیس‌جمهور عجیب آمریکا در ماه‌های اخیر تیتر اول بسیاری از روزنامه‌ها و وب‌سایت‌های جهان بوده و بسیاری از کشورها به تهدیدها و سخنان تند ترامپ واکنش نشان داده‌اند، در صورت حمله هسته‌ای به آمریکا، ترامپ چه مکانی را به‌عنوان پناهگاه انتخاب می‌کند؟

پناهگاه های احتمالی ترامپ در صورت حمله هسته ای کجاست؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

 

آمریکا با رئیس‌جمهور جنجالی‌اش، امروز به تیتر یک بسیاری از رسانه‌ها تبدیل شده است. ترامپ مخالفان زیادی حتی در خاک خودش دارد و بسیاری از چهره‌های سرشناس آمریکایی ترامپ را به رسمیت نمی‌شناسند، در بسیاری از محفل‌ها حتی در مراسم اسکار هم انتقادهایی از مواضع تند ترامپ شده و این رئیس‌جمهور امروز به منفورترین رئیس‌جمهور آمریکا تبدیل شده است.

پناهگاه های احتمالی ترامپ در صورت حمله هسته ای کجاست؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

 

زنگ هشدار حمله اتمی

یکی از مباحث داغ این روزها، احتمال حمله هسته‌ای به آمریکا است، این مسئله تا جایی پیشرفت که در هاوایی زنگ هشدار حمله اتمی به‌اشتباه به صدا درآمد و بسیاری از افراد هراسان به دنبال پیدا کردن پناهگاهی بودند.

اما آیا تابه‌حال به این موضوع فکر کرده‌اید، در صورت حمله هسته‌ای به آمریکا، شخص اول این کشور، به کجا می‌رود و در کجا پناه می‌گیرد؟ آیا مکان‌های از پیش تعیین‌شده‌ای برای حفاظت از ترامپ وجود دارد؟

بدون شک جواب این سؤال‌ها مثبت است و برای حفاظت از رئیس‌جمهور مکان‌هایی در نزدیک‌ترین فاصله تا کاخ سفید وجود دارد. یکی از این پناهگاه‌ها درست زیر کاخ سفید قرار دارد. این مکان محافظت‌شده در سال ۱۹۵۰ ساخته شده است. یکی دیگر از این مکان‌های امن در کوه‌های بلو رج در ویرجینیا است.

بر اساس گزارش‌های خبرگزاری‌های آمریکایی، یکی از اصلی‌ترین پناهگاه‌های ترامپ در املاک او در فلوریدا ساخته شده است، پناهگاه در زمین گلف زمین‌های فلوریدا واقع شده است.

پناهگاه های احتمالی ترامپ در صورت حمله هسته ای کجاست؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

 

اندیشیدن تمهیدات لازم برای پناه دادن به شخص اول آمریکا، نشان می‌دهد که آمریکا در سال‌های اخیر تا حد زیادی درگیر مسائل هسته‌ای بوده و به جنگ هسته‌ای در سال‌های اخیر فکر کرده است.

آمادگی برای جنگ هسته‌ای و زندگی پس از جنگ در آمریکا شاید برای بسیاری از افراد عجیب باشد، ولی به نظر می‌رسد دولت آمریکا در سال‌های اخیر درگیر این مسئله بوده است.

 

پناهگاه های احتمالی ترامپ در صورت حمله هسته ای کجاست؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

گرین بریر یکی از پناهگاه‌های هسته‌ای است که در سال‌های اخیر به جاذبه توریستی تبدیل شده است

 

بر اساس باور بسیاری از متخصصان این زمینه، در صورت بروز جنگ هسته‌ای در آمریکا، هیچ پناهگاه امن و مطمئنی برای نجات همه مردم وجود ندارد و می‌توان گفت در صورت بروز چنین جنگی جمعیت آمریکا در امان نخواهند بود.

رئیس‌جمهور آمریکا در جنگ احتمالی هسته‌ای به‌جایی می‌رود که نه‌تنها زنده بماند، بلکه بتواند کنترل کشور و مردم از بین رفته را هم در دسترس داشته باشد!

رابرت دارلینگ، تفنگدار دریایی آمریکا که در یازده سپتامبر ساعاتی را در پناهگاه کاخ سفید گذرانده است، به این موضوع اشاره کرده که تنها رئیس‌جمهور و افراد خاصی اجازه ورود به پناهگاه رادارند.

همان‌طور که دارلینگ در صحبت‌هایش اشاره کرده است، تنها چند نفر خاص در زمان حمله هسته‌ای می‌توانند به پناهگاه‌های تدارک دیده‌شده بروند. حتی در چنین شرایطی هم دولت آمریکا تلاش می‌کند تا افراد مهم را نجات دهد و به فکر نجات دادن همه مردم یا همه اعضای دولت نیست.

پناهگاه های احتمالی ترامپ در صورت حمله هسته ای کجاست؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

 

ساخت پناهگاه برای مردم و افراد مهم کشوری، باعث شده تا مقامات آمریکایی به‌راحتی در رابطه با جنگ هسته‌ای صحبت کنند و شاید احتمال حمله هسته‌ای به آمریکا با ورود ترامپ بیشتر شده و به همین دلیل تصمیم صحبت در رابطه با پناهگاه هسته‌ای داغ‌تر از همیشه شده است.

پناهگاه های احتمالی ترامپ در صورت حمله هسته ای کجاست؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

هری ترومن

 

هری ترومن، سی و سومین رئیس‌جمهور آمریکا، فردی است که دستور پرتاب بمب‌های اتمی به هیروشیما و ناکازاکی را ارسال کرد و ژاپن هم در برابر این دستور تسلیم شد. این بمباران تأثیرات جبران‌ناپذیری روی مردم بی‌گناه گذاشت و تا امروز هم بسیاری از نقص عضوها در فرزندان این نسل به دلیل عوارض مواد اتمی است. ترومن باید آمریکا بحران‌زده پس از جنگ را نجات می‌داد و برای پایان دادن به جنگ آمریکا این دستور را صادر کرد. در آن زمان بسیاری از محققان و کارشناسان بر این باور بودند که راه هسته‌ای تنها راه پیش رو نیست و می‌توان از بسیاری از راه‌های مسالمت‌آمیزتر وارد شد، ولی ترجیح دولت ترومن، بمب اتم بود!

 

پناهگاه های احتمالی ترامپ در صورت حمله هسته ای کجاست؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

اعضای اف‌بی‌آی و سی‌آی‌ای در اتاق زیرین کاخ سفید در حال گوش دادن به سخنان جرج بوش

 

براساس گفته‌های بسیاری از مقامات آمریکایی، آژانس دفاع ملی در فکر دادن حق شهروندی هسته‌ای، به شهروندان آمریکایی است. دولت آمریکا در حال هماهنگ شدن با واقعیت جدیدی است و تمام راه‌های لازم در زمان حمله هسته‌ای را بررسی می‌کند.

در دهه ۱۹۶۰، پس از حمله هسته‌ای آمریکا به هیروشیما و ناکازاکی، آمریکایی‌ها سخت به فکر ساختن پناهگاه‌های عمومی و خصوصی بودن تا در صورت هرگونه حمله به کشور، افراد بتوانند به‌سرعت به نزدیک‌ترین پناهگاه بروند. یکی از این پناهگاه‌ها ساختمان بزرگ لس آلتوس درکالیفرنیا بود.

بسیاری از افراد هم پناهگاه‌های اختصاصی خود را ساختند. بسیاری از افراد پناهگاه‌هایی بسیار بزرگ و ایمن ساختند و افراد ثروتمند هم بزرگ‌ترین پناهگاه‌ها را در زیرزمین ساختند.

در اوایل دهه ۱۹۵۰ ترس و واهمه از حمله اتمی به آمریکا، مخصوصا از طرف کشور کره بسیار بالا گرفت و این ترس منجر به بسیاری از محافظه‌کاری‌ها شد و آمار ساخت مکان‌های امن برای پناه گیری در جنگ هسته‌ای روزبه‌روز بیشتر می‌شد.

پناهگاه های احتمالی ترامپ در صورت حمله هسته ای کجاست؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

 

دونالد ترامپ در سال ۱۹۸۵ تسهیلات زیادی برای مقاوم‌سازی پناهگاهش خرید و تسهیلات زیرزمینی او به‌عنوان یکی از محکم‌ترین سازه‌ها به‌شمار می‌رود.

وس بلکمن، مدیر پروژه 6ft 5in در بازدید از سازه زیرزمینی ترامپ در سال‌های گذشته، از بی‌نظیر بودن و محکم بودن آن سخن به میان آورده بود. او پس از بازدید از سازه زیرزمینی ترامپ گفته بود که بازدید از این سازه شبیه به یک کشف باستان‌شناسی بود.

 

پناهگاه های احتمالی ترامپ در صورت حمله هسته ای کجاست؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

وس بلکمن

 

وس بلکمن در توصیف این پناهگاه، به تاریک بودن محیط اشاره کرده بود. او در ادامه گفته است:

اتاق پناهگاه ترامپ بسیار تاریک بود و یک تختخواب به دیوار آویزان شده بود. هوای محیط، تازه بود و دستگاه‌هایی برای تهویه هوا در اتاق وجود داشت.

مقامات آمریکایی همیشه در فکر ساخت پناهگاهی در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری بودند و امروز این ایده به حقیقت پیوسته است.

مرکز فرماندهی غیرنظامی ماونت ودر، در بالای تپه‌ای در ویرجینیا قرار دارد که به‌عنوان یکی از پناهگاه‌های بزرگ آمریکا برای حمله هسته‌ای تبدیل شده است و در حین این حمله رئیس‌جمهور و مشاورانش می‌توانند به این مکان بروند.

اعضای کنگره به پناهگاه گرین بریر در نزدیکی ویرجینیای غربی منتقل می‌شوند. در بسیاری از شرایط اضطراری افراد مهم به این پناهگاه منتقل شده‌اند.

 

پناهگاه های احتمالی ترامپ در صورت حمله هسته ای کجاست؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

 

پس از حملات القاعده و یازده سپتامبر، ماونت ودر توسط آژانس مدیریت اضطراری فدرال مدیریت می‌شود و از آن زمان تاکنون فعالیتش قطع نشده است.

 

پناهگاه های احتمالی ترامپ در صورت حمله هسته ای کجاست؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

ماونت ودر

 

بدون شک این منطقه ازنظر تسلیحات نظامی هم مجهز است و پس از ریاست جمهوری ترامپ تدابیر امنیتی دوچندان شده است.

رفت و آمد در این منطقه تحت کنترل است، گزارش‌های زیادی در رابطه با محدودیت‌های رفت و آمدی در نزدیکی این منطقه ارائه‌شده است. هائیلی رابرتز، دانشجوی دانشکده هنر پاتریک در یکی از تحقیق‌های دانشگاهی خود، به سراغ منطقه ماونت ودر رفته بود. او چندین بار توسط مأموران منع شده بود و آن‌ها به او تذکر داده بودند که دیگر به نزدیکی این منطقه نیاید.

اما رابرتز دست‌بردار نبود و به یکی از تپه‌های مشرف‌به منطقه ماونت ورد رفته و با استفاده از دوربین‌ها متوجه وجود چند سوله ورزشی در این منطقه شد.

پناهگاه های احتمالی ترامپ در صورت حمله هسته ای کجاست؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

 

در سال ۱۹۶۱، ساخت یکی از پناهگاه‌های آمریکا برای رئیس‌جمهور جان اف کندی آغاز شد. این پناهگاه در فلوریدا ساخته شد. نیروی دریایی آمریکا مسئولیت ساخت این پناهگاه را بر عهده گرفت و این پناهگاه در جزیره پینات در فلوریدا ساخته شد. فاصله این پناهگاه تا محل اقامت کندی در ساحل پالم، ۱۰ دقیقه بود.

 

پناهگاه های احتمالی ترامپ در صورت حمله هسته ای کجاست؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

پناهگاه کندی برای محافظت از او در مقابل رادیواکتیو طراحی‌شده بود

 

یکی دیگر از پناهگاه‌های گران‌قیمت آمریکا، در هتل دتاچمنت بود که ساخت آن در سال ۱۹۷۳ چیزی حدود ۹۷۰۰۰ دلار هزینه داشت. کندی در طول ریاست جمهوری‌اش بارها به این پناهگاه سر زد.

 

پناهگاه های احتمالی ترامپ در صورت حمله هسته ای کجاست؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

تجهیزات اولیه پناهگاه کندی

 

پناهگاه‌های رئیس‌جمهورهای آمریکا، چه در دل طبیعت باشد و چه در دل کوه، محیطی تاریک دارد و برای زمان‌های اضطراری کامل‌ترین تجهیزات برای زنده ماندن را دل خود دارد.

 

چه کسانی حق ورود به پناهگاه‌های دولتی رادارند؟

 • جزیره پینات: رئیس‌جمهور و ۱۲ وزیر همراه او، این اتاق برای ۳۰ نفر طراحی شده است.
 • کاخ سفید: این پناهگاه بارها مورداستفاده قرار گرفته است، در طی حملات یازده سپتامبر، رئیس‌جمهور و همسر و معاونش در این اتاق بودند و در بسیاری از روزهای مناسبتی افرادی نظیر کاندولیزا رایس، دونالد رامسفلد و وزیر دفاع وقت و رئیس‌جمهور در این اتاق بودند.
 • ماونت ودر: در این پناهگاه یک اتاق برای رئیس‌جمهور طراحی شده است، ظرفیت این پناهگاه بسیار زیاد است و صدها نفر ازجمله بسیاری از روزنامه‌نگاران در این پناهگاه مستقر می‌شوند.

 

منبع: کجارو


مجید صادقیآبان ۲۳, ۱۳۹۷
درباره-بیرحمی-رهبر-جوان-کره-شمالی،کیم-جونگ-اون؛-چه-می-دانید؟-NasimPlus@-نسیم-پلاس-1024x454.jpg

5min2200

درباره بیرحمی رهبر جوان کره شمالی،کیم جونگ اون؛ چه می دانید؟

 

در حالی که باید کیم جونگ اون را یکی از جنجالی ترین رهبران دنیای سیاسی کنونی نامید اما برخلاف سایر رهبران جهان اطلاعات زیادی از او در دست نیست و جهانیان چیز زیادی در مورد این جوان جاه طلب نمی دانند. احتمالاً سال تولد این مرد جوان تغییر داده شده تا با تاریخ تولد پدربزرگ افسانه اش کیم ایل سونگ نزدیکی بیشتری داشته باشد؛ درست همان کاری که پدرش کیم جونگ ایل انجام داد.

برخی می گویند او سه فرزند دارد و شاید هم به گفته ی یکی از همکلاسی های دوران دبیرستانش در سوییس، کیم جونگ اون جوان اخلاق تندی داشته و خیلی زود عصبانی شود. برخی کارشناسان می گویند که او بیمار است و از نقرس رنج می برد. حتی برخی بر این باورند که او در کشور خود نیز ایزوله شده و در خطر به زیر کشیده شدن قرار دارد و البته این که برنامه هایی برای ترور وی وجود دارد.

درباره بیرحمی رهبر جوان کره شمالی،کیم جونگ اون؛ چه می دانید؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

 

برقراری مجدد خط ارتباطی  با مسئولان کره جنوبی

بسیاری بر این باورند که وی بیش ازحد لوس بوده و تمامی اطرافیانش انسان هایی متملق و چاپلوس هستند. در کل بسیاری بر این باورند که مدت زمان زیادی طول نمی کشید که اقتدار و حکمرانی این دیکتاتور جوان به پایان برسد هر چند در حال حاضر هیچ نشانه ای از این سقوط دستکم در آینده ای نزدیک دیده نمی شود. پس از یک سال پربار در زمینه آزمایش های موشکی و تهدیدات متعدد ایالات متحده مبنی بر دخالت نظامی در صورت دست نکشیدن کره شمالی از این آزمایش ها، کره شمالی برای اولین بار در دو سال اخیر، بار دیگر تنها خط ارتباطی خود با مسئولان کره جنوبی را برقرار کرده و برای گفتگو اعلام آمادگی نموده است.

اگر چه هدف از این تماس تنها گفتگو در مورد مشارکت کره شمالی در مسابقات المپیک زمستانی عنوان شده که در کره جنوبی برگزار می شود اما امیدواری هایی مبنی بر گسترش این گفتگوها در موضوعات دیگر نیز وجود دارد.

درباره بیرحمی رهبر جوان کره شمالی،کیم جونگ اون؛ چه می دانید؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

از نظر رسانه های کشور کره شمالی،او یک نابغه نظامی است

کیم جونگ اون هنوز نگفته است که از تلاش هایش برای توسعه توانمندی های هسته ای کشورش دست بر می دارد. از زمان رسیدن او به قدرت و در دست گرفتن رهبری جمهوری خلق دموکراتیک کره، این رهبر جوان کمتر فرصتی را برای دنبال کردن مسیر دوگانه سیاست های پدربزرگش در زمینه توسعه نظامی و رشد اقتصادی به صورت همزمان از دست داده است. او پیوسته در مانورهای نظامی حضور می یابد و رسانه های کشور نیز او را یک نابغه نظامی توصیف می کنند. وی به طور مستمر از پایگاه ها و پاسگاه هایی که به کره جنوبی دید دارند سر زده و ظاهر خود را مانند یک فرمانده مقتدر و مصمم به نمایش می گذارد.

درباره بیرحمی رهبر جوان کره شمالی،کیم جونگ اون؛ چه می دانید؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

 

از طرف دیگر وی تمرکز قدرت کشور را از ارتش برداشته و بار دیگر در حزب کارگر این کشور قرار داده است. کیم جوان سال گذشته برای اولین بار پس از ۳۶ سال اولین گردهمایی و جلسه کنگره حزبی تنها حزب سیاسی کشورش را برگزار کرد. او به دنبال توسعه افتصادی و گسترش پروژه های ساختمانی عظیم بوده و بر روی توسعه قدرت هسته ای متمرکز شده است به نحوی که می توان او را از پدر و پدربزرگش نیز در این زمینه مصمم تر دانست. اما به همان اندازه که این اقدامات جنگ طلبانه و قلدرمآبانه بیشتر به دلیل مواجهه با تهدیدات رقبای درونی است که به قدرت رهبری وارث جوان رهبری در کره شمالی است و همزمان ظاهری قوی و بدون نقطه ضعف را از او و کشورش نشان می دهد.

درباره بیرحمی رهبر جوان کره شمالی،کیم جونگ اون؛ چه می دانید؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

 

کره جنوبی همسایه ی شمالی خود را کشوری ضعیف، منزوی و بدون ثبات توصیف می کند

اما کره جنوبی، در طرف دیگر ماجرا همواره دیدگاه متفاوتی داشته و همسایه ی شمالی خود را کشوری ضعیف، منزوی و بدون ثبات توصیف کرده است. مقامات این کشور بارها اعلام کرده اند که اطلاعاتی دقیق و قابل اطمینان در مورد این کشور و رهبرش دارند که بعدها مشخص شده اشتباه بوده اند. برای مثال در سال ۲۰۱۵ اعلام شد که رهبر جوان کره شمالی در اقدامی باورنکردنی، ما وون چون طراح و سازنده فرودگاه جدید پیونگ یانگ را اعدام کرده زیرا از طراحی آن راضی نبوده است اما مدتی بعد این طراح ساختمانی در رسانه های این کشور ظاهر شده و به نظر می رسید که مشکلی ندارد.

برآوردهای مقامات کره جنوبی در مورد انگیزه ها و اقدامات رهبر کره شمالی در بهترین حالت از نوع گمانه زنی و در بدترین حالت نیز از نوع ادعاهای هیستریک بسیار غیرمنطقی است.

 

سال های اولیه زندگی کیم جونگ اون

درباره بیرحمی رهبر جوان کره شمالی،کیم جونگ اون؛ چه می دانید؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

کیم جونگ اون در کودکی

 

در دهه ۱۹۹۰ بود که کیم جونگ اون همراه با برادر و خواهرش برای درس خواندن به شهر برن در سوییس فرستاده شدند، در آن جا با زبان های آلمانی و فرانسوی آشنا شدند و البته با دیگر دانش آموزان خارجی ترکیب شدند. خاله این سه که از ان ها مراقبت می کرد بعدها به ایالات متحده پناهنده شد. او و همسرش اطلاعاتی در مورد خانواده کیم را در اختیار سرویس امنیتی این کشور قرار دادند که بدون کمک آن ها هیچگاه کسی پی به آن ها نمی برد.

خاله آن ها، کو یونگ سوک، در مصاحبه ای با واشنگتن پست در این باره چنین گفت:” من او (کیم جونگ اون) را تشویق می کردم که دوستانش را با خود به خانه بیاورد زیرا می خواستیم که آن ها زندگی نرمالی داشته باشند. من برای آن ها اسنک درست می کردم. آن ها کیک می خوردند و با لگو بازی می کردند. کیم جونگ اون در آن زمان ۱۲ سال سن داشت”.

 

درباره بیرحمی رهبر جوان کره شمالی،کیم جونگ اون؛ چه می دانید؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

کیم جونگ اون در دوران نوجوانی در سوییس

 

او می گوید که همراه این سه کودک به پارک تفریحی والت دیزنی در پاریس رفته، در فرنچ ریویرا شنا کرده، در رستوران های ایتالیا شام خورده و در کوه های آلپ سوییس اسکی کرده است. همین دیدارهای گسترده بین المللی و آشنایی با فرهنگ اروپایی بود که باعث شد وقتی کیم جونگ اون به رهبری کشورش برسد، مقامات اروپایی به آینده این کشور و رابطه اش با غرب امیدوار شوند. آن ها امید داشتند که با این رهبر جوان دوره ی جدیدی از روابط آزاد با کشورهای خارجی ایجاد خواهد شد. کو یونگ سوک در آن دوران گفته بود که کیم جونگ اون عاشق بسکتبال است و امروزه مشخص شده که این ادعای او حقیقت داشته است.

درباره بیرحمی رهبر جوان کره شمالی،کیم جونگ اون؛ چه می دانید؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

 

به گفته خاله اش، او دائماً بسکتبال بازی می کرده و حتی در حالی که توپ بسکتبال را در آغوش داشت به خواب می رفت. بعدها همکلاسی های او به رسانه ها گفتند که کیم همواره جدیدترین دستگاه پلی استیشن سونی همراه به کامل ترین بازی های بسکتبال را داشت و همیشه بهترین و جدیدترین کفش های جردن ایر را می پوشید. به گفته ی خاله اش اما کیم جونگ اون از روز تولد هشت سالگی اش که یک یونیفورم نظامی با درجات ژنرالی به وی هدیه داده شد می دانست که برای کارهای بزرگتری در نظر گرفته شده است.

در این مراسم ژنرال های ارتش کره شمالی در برابر این کودک هشت ساله ادای احترام کرده بودند. وی در این باره چنین گفته است:” برای او غیرممکن بود که به عنوان یک کودک نرمال و معمولی بزرگ شود وقتی اطرافیانش اینچنین با وی رفتار می کردند”.

درباره بیرحمی رهبر جوان کره شمالی،کیم جونگ اون؛ چه می دانید؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

خانواده کیم جونگ ایل

 

خانم کو می گوید که او و همسرش زمانی که خواهرش، مادر کیم جونگ اون، به سرطان سینه مبتلا شد تصمیم به فرار گرفتند. وقتی که مادر کیم جوان از دنیا رفت آن ها دیگر می دانستند که کسی در حلقه داخلی خانواده رهبر کره شمالی وجود ندارد که از آن ها در برابر تهدیدات محافظت نماید. آن ها به ایالات متحده فرار کرده و وارد کسب و کار خشکشویی شدند و البته فرزندانشان را نیز به کالج های آمریکایی فرستادند. در مصاحبه با واشنگتن پست، خانم کو از امید خود برای بازگشت به کره شمالی سخن گفت.

 

بیرحمی کیم جونگ اون

درباره بیرحمی رهبر جوان کره شمالی،کیم جونگ اون؛ چه می دانید؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

 

بدون شک کو و خانواده اش در صورت بازگشت به کره شمالی مورد استقبال گرم قرار نخواهند گرفت، زیرا کیم جونگ اون در جایگاه رهبری کره شمالی چنان بی رحمی، حتی در برابر افراد و نزدیکان خانوادگی اش، نشان داده که تصور می شد تنها در افسانه های مربوط به شقاوت خاندان کیم می توان آن ها را دید. برخلاف پدرش که سال ها قبل از رسیدن به مقام رهبری کره شمالی می توانستیم تاثیر و قدرت در سایه او را در اداره کشور متبوعش ببینیم، کیم جونگ اون تنها یک سال قبل از رسیدن به قدرت، آن هم به صورت بسیار محدود و انگشت شمار در انظار عمومی ظاهر شده بود و مدت کوتاهی قبل از مرگ پدرش به عنوان ژنرال چهار ستاره و معاونت کمیسیون نظامی کمیته مرکزی حزب کارگر انتخاب شد.

درباره بیرحمی رهبر جوان کره شمالی،کیم جونگ اون؛ چه می دانید؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

کیم جونگ اون در کنار پدرش، کیم جونگ ایل

 

در دهه سوم زندگی این مرد جوان بود که مردم کره شمالی و دیگر کشورهای جهان رفته رفته با او آشنا شدند. وی برای اولین بار به طور ویژه در مراسم تدفین پدرش، کیم جونگ ایل و در کنار تابوت او در پیونگ یانگ در رسانه ها مورد توجه قرار گرفت. کیم جوان آن روز تلاش زیادی برای مخفی نگه داشتن احساسات خود نکرده و در حالی که اطرافیانش از ناراحتی روی زانوهای خود افتاده بودند، او اشک های صورتش را با دست پاک می کرد.

جدیدترین کیم باید خیلی سریع برای آشنا شدن مردم کشورش با خود و ایده هایش در مقام رهبر کشور و به خصوص تسلطش بر حلقه نزدیکان پدر درگذشته اش دست به کار می شد. بسیاری از کارشناسان بر این باور بودند که رهبر جوان کره شمالی تنها یک عروسک خیمه شب بازی در دست رهبران نظامی و دیگر نزدیکان قدرتمند رهبر متوفی کره شمالی خواهد بود.

 

درباره بیرحمی رهبر جوان کره شمالی،کیم جونگ اون؛ چه می دانید؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

جانگ سونگ تائک در کنار کیم جونگ اون

 

در آن زمان قدرتمندترین فرد در کره شمالی، دایی اش جانگ سونگ تائک و همسرش شناخته می شدند. پدرش که به مدت ۲۰ سال پیش از رسیدن به رهبری این کشور می دانست که رهبر آینده کشور است و همه از این موضوع آگاه بودند، پس از مرگ بنیانگذار کشور سه سال پیاپی عزای عمومی اعلام کرد و سخنرانی خاصی نداشت اما کیم جونگ اون تنها ۴ ماه پس از مرگ پدرش اولین سخنرانی عمومی خود را انجام داد. بعد از آن بود که خشونت و بی رحمی او آشکار شد و بسیاری از مقامات بلند مرتبه نظامی و سیاسی را تصفیه کرد. سپس دوره انزوای سیاسی آغاز شده و دستور اعدام دایی و استاد خود را صادر کرد. در سال ۲۰۱۵ اما تصفیه سازی های بیشتر و حشونت آمیزتری انجام گرفت.

 

درباره بیرحمی رهبر جوان کره شمالی،کیم جونگ اون؛ چه می دانید؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

کیم جونگ اون در مراسم تدفین پدرش

 

علاوه بر این مسئله مهم تری نیز وجود داشت و آن هم مربوط به برادر ناتنی اش، کیم جونگ نام، بود که ظاهراً هیچگاه او را از نزدیک ندیده بود و زمانی که کیم جونگ ایل، رهبر جدید کشور را انتخاب کرد  این برادر بزرگتر را نادیده گرفت. کمتر از یک ماه پس از رسیدن کیم جونگ اون به قدرت، یک روزنامه نگار ژاپنی، ایمیل هایی که بین او و کیم جونگ نام ردوبدل شده بود را منتشر کرد که در آن زمان در ماکائو و در تبعید به سر می برد.

در این ایمیل ها وی اعلام کرده بود که بعید می داند برادر کوچکترش بتواند نیازی های مردم کشورش را تامین نماید. وی بارها تأکید کرده بود که کیم جونگ اون تنها رهبر اسمی کشور بوده و نخبگان سیاسی و نظامی کشور قدرت واقعی را در اختیار دارند. علاوه بر این وی انتقال قدرت به سومین نسل از یک خانواده واحد را به چالش کشیده بود که قاعدتاً برای خانواده حاکم بر کره شمالی ناخوشایند بنظر می رسید.

 

درباره بیرحمی رهبر جوان کره شمالی،کیم جونگ اون؛ چه می دانید؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

جانگ سونگ تائک در کنار کیم جونگ ایل

 

بعد از این که این ایمیل ها در کتابی منتشر شد، در تصاویری از دوربین های فرودگاه بین المللی کوالالامپور مالزی دو زن شناسایی شدند که صورت کیم جونگ نام را با ماده ای که بعدها مشخص شد عامل اعصاب وی ایکس بوده را با دستمال پاک می کردند.لحظاتی بعد جنازه کیم جونگ نام پیدا شد اما مقامات کره شمالی ادعا کردند که هیچ ارتباطی با قتل او ندارند. سرویس امنیتی کره جنوبی اعلام کرده که کیم جونگ اون مستقیماً دستور ترور برادر ناتنی اش را داده است.

دو زنی که عملیات ترور را انجام داده بودند بعدها در دادگاه مالزی به اعدام محکوم شدند. برای صاحبنظران، کشتن برادر ناتنی نشان دهنده قساوت و بیرحمی کیم جوان برای قبضه کردن کامل قدرت و تصمیم قطعی او برای از بین بردن انتقاد علنی و پنهان و همچنین از بین بردن احتمال کنار زده شدن توسط شخص دیگری که روابط خوبی با غرب دارد را نشان می دهد.

 

درباره بیرحمی رهبر جوان کره شمالی،کیم جونگ اون؛ چه می دانید؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

کیم جونگ نام، برادر ناتنی کیم جونگ اون

 

از زمانی که وی به قدرت رسیده، تحمل انتقاد و خرده گیری از رهبر کشور و سیاست های او به میزان غیرقابل باوری کاهش یافته است. برای طبقه حاکم کره شمالی انتقاد از رهبر جوان کشور هیچ تفاوتی با نکوهش این کشور منزوی ندارد و کمپانی سونی پس از انتشار فیلم «مصاحبه» (The Interview) با این واقعیت روبرو شد. این فیلم کمدی داستان یک روزنامه نگار را روایت می کرد که توانسته بود اجازه مصاحبه با رهبر کره شمالی را بدست آورده و بدین ترتیب مقامات ایالات متحده او را مامور ترور این رهبر دیکتاتور می کنند.

وقتی که این فیلم اکران شد، کمیسیون دفاع ملی کره شمالی اعلام کرده که باراک اوباما مقصر اصلی فشار به کمپانی سونی پیکچرز برای اکران این فیلم در سراسر جهان است و سینماهایی که این فیلم را نشان می دادند تهدید کرد. بعدها که کامپیوترهای شرکت سونی هک شدند دولت کره شمالی ارتباط خود با این خرابکاری را انکار کرد. در این عملیات خرابکارانه شبکه ای بسیاری از سیستم های این کمپانی از بین رفته، ایمیل ها از کار افتاده، فیلم نامه ها ی متعددی به رسانه ها درز کرده و اسناد داخلی و سیاهه دستمزد کارکنان نیز منتشر شد.

 

شباهت کیم جونگ اون با پدربزرگ خود

درباره بیرحمی رهبر جوان کره شمالی،کیم جونگ اون؛ چه می دانید؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

 

تقریباً از همان ابتدا کیم حونگ اون قصد داشته که مردم کشورش را به یاد رهبر بزرگ و بنیانگذار این کشور و البته پدربزرگش، کیم ایل سونگ بیندازد. کیم ایل سونگ نماد سعادت و رشد کره شمالی است که در دوران حمایت اتحاد جماهیر شوروی در این کشور وجود داشت. شباهت غیرطبیعی که کیم جونگ اون با پدربزرگ خود دارد حتی با شباهت مدل مو و لباس هایی که می پوشد نیز بیشتر شده است. این ظاهر برای بسیاری از مردم کره شمالی خوشایند بنظر می رسد اما صحبت در مورد دوران زمامداری کیم جونگ ایل بدون در نظر داشتن خشکسالی و قحطی بزرگی که در دهه ۹۰ بیش از ۳ میلیون از مردم این کشور را به کام مرگ فرستاد غیرممکن است.

درباره بیرحمی رهبر جوان کره شمالی،کیم جونگ اون؛ چه می دانید؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

 

تظاهر در انظار عمومی

همواره فیلم هایی از کیم جونگ اون در حال ملاقات با مردم عادی، گرفتن دست و بغل کردن آن ها، سوال کردن از کارگران در مورد وظایف آنان و علاقه ی ظاهراً فراوان به جنبه های مادی زندگی در کارخانه ها پخش می شود که کاملاً با شناختی که مردم از پدرش به خصوص در سال های آخر زندگی اش که در انزوای کامل به سر برد و هر روز حضورش در انظار عمومی کمتر و کمتر می شد تفاوت دارد.

علاوه بر این مردم کشور کره شمالی به این باور رسیده اند که در نهایت کیم جونگ اون جوان می تواند به هدفی که پدر و پدربزرگش نیز سعی در دستیابی به آن داشته اما موفق به انجام آن نشدند دست پیدا کند: تبدیل کردن کره شمالی به یک قدرت هسته ای به رسمیت شناخته شده.

برنامه ای نظامی که در زمان کیم ایل سونگ آغاز شده و در دوران کیم جونگ ایل نیز ادامه داشت اکنون از دیدگاه کیم جونگ اون تنها تضمین کننده بقا و دوام رژیم خود در کره شمالی است. این که او بتواند این رویای کره ای را به حقیقت تبدیل کند و این که بعد از آن چه اتفاقی خواهد افتاد هنوز قابل پیش بینی نیست و باید همچنان منتظر بود.

 

منبع: روزیاتودرباره ما

نسیم پلاس یک مجله خبری اینترنتی است که با توجه حجم انبوه اطلاعات در اینترنت سعی نموده تا به روز ترین، بهترین و با کیفیت ترین اطلاعات را دسته بندی کرده و در اختیار کاربران خود قرار دهد.شبکه های اجتماعی


تماس با ما

لطفا سوال امنیتی زیر را تأیید بفرمایید