اخبار فوری
Mostafaآبان ۲۳, ۱۳۹۷
روزی-که-قوانین-فیزیک-به-پسر-برزیل-گفت-چگونه-مرا-زیر-سوال-بردی؟-نسیم-پلاس-@NasimPlus.jpg

1min80

روزی که قوانین فیزیک به پسر برزیل گفت: چگونه مرا زیر سوال بردی؟!

 

3 ژوئن 1997 هرگز از خاطر فرانسوی های پاک نمی شود، روزی که آنها اتم های موجود در هوا را با چشمان خود یکی پس از دیگری از هم شکافته شده دیدند، جزئی از خاطرات تلخ نبرد هایشان تا آخرین لحظات عمر است!

روزی که قوانین فیزیک به پسر برزیل گفت چگونه مرا زیر سوال بردی؟! نسیم پلاس @NasimPlus

بازی کردن با توپ و روی اعصاب مدافعین رفتن کاری بود که روماریو برای آن زاده شده بود! پس چه زمانی بهتر از این که در زمین فرانسوی ها رام نشده هایی چون پاتریک ویرا و دیدیه دشان را عصبانی کند تا سرمربی امروز خروس نشان ها بدترین زمان ممکن را برای تکل زدن انتخاب کند و مرد کوتاه قامت سلسائو همزمان به حل معادلات چند مجهولی بپردازد؟

دونگا تحت انرژی فوق بالای روبرتو توپ را رها می کند، تا دست های کوچک برزیلی توپ را در آغوش بگیرد بر گوشه ای از چمن میدان بکارد که آن چمن حتما از سوی فرانسوی ها امروز تحت آزمایشات فیزیک دانان قرار گرفته تا راز مبهم ترین ضربه شوت تاریخ فوتبال را با معادلات چند وجهی کشف کنند.

روزی که قوانین فیزیک به پسر برزیل گفت چگونه مرا زیر سوال بردی؟! نسیم پلاس @NasimPlus

بارتز قربانی بر سر دیدیه دشان فریاد می زد و مربی امروز خروس نشان ها رو به زیدان و پاتریک ویرا جوان می گفت: نزدیک به هم نباشید! او ضربه نخواهد زد! روماریو را زیر نظر داشته باشید! این یک تله است!

حتی دیوار دفاعی تیم ملی فرانسه هم باورش نمی شد که قرار است مهیب ترین ضربه کاشته به سوی دروازه شان شلیک شود! این اتفاق فقط اندازه یک چشم برهم زدن زمان می خواست تا رخ بدهد و به اندازه یک پلک چرخاندن هم برای مردان فرانسه به طول انجامید تا ارتش فرانسوی ها سرعت نور را ادغام شده با انرژی حبس شده درون آتش همراه با تلفیق شلختگی فیزیک، به چشم خود ببینند!

کسی چه می داند در آن لحظات مردمانی که در استادیوم حضور داشتند با چه صحنه ای مواجه شدند؟ قطعا آنها بهترین تاریخ نویسان خواهند بود که به شهادت نقض فیزیک توسط روبرتو کارلوس نزد عالمان بزرگ بلند خواهند شد و با صدای بلند خواهند گفت: حقیقت چیزی جز این نیست،

فیزیک برایش زمزمه می کرد چگونه مرا زیر سوال بردی؟!

منبع : ورزش11


Mostafaآبان ۲۳, ۱۳۹۷
ناکام-ترین-نسل-طلایی-تاریخ-فوتبال-نسیم-پلاس-@NasimPlus.jpg

1min230

ناکام ترین نسل طلایی تاریخ فوتبال

 

ما فوتبال را با لحظات زیبا و دیدنی می شناسیم که بارها آن را در قالب ستاره های فراموش نشدنی دیده ایم و خاطراتی زیبا را برای فوتبالدوستان خلق کرده اند. اما روی بی رحم فوتبال نیز خود را بارها به بازیکنانی نشان داده است که هیچ گاه نتوانسته ایم آن ها را بدون درخشش در چمن سبز ببینیم.

ناکام ترین نسل طلایی تاریخ فوتبال نسیم پلاس @NasimPlus

حال اگر این بازیکنان را در مجموعه یک تیم ببینیم بسیار سخت و غیر قابل باور است که آن ها را ناکام بنامیم. اما یکی از ناکام ترین نسل های فوتبالی که طرفداران فوتبال هیچ گاه آن را از یاد نخواهند برد تیم ملی انگلیس پر ستاره دهه ابتدایی 2000 است. اسامی فوق ستارگانی نظیر جرارد، لمپارد، اوون، بکام، وین رونی، ریو فردیناند، جان تری و … در قالب یک تیم را باید منتخب جهان نامید.

ناکام ترین نسل طلایی تاریخ فوتبال نسیم پلاس @NasimPlus

اما در عین ناباوری این تیم پرستاره هیچ گاه نتوانست افتخاری را کسب کند که لایق سه شیرها باشد. در تمامی تورنمنت های بین المللی شاهد این بودیم که این فوق ستارگان هیچ وقت و در هیچ شرایطی نتوانستند در چارچوب یک تیم موفقیتی چشمگیر را کسب کنند در حالی که در تیم های باشگاهی خود به هر آنچه که می خواستند رسیدند. این نسل به جرات ناکام ترین نسلی است که فوتبال تا کنون به خود دیده است.

ناکام ترین نسل طلایی تاریخ فوتبال نسیم پلاس @NasimPlus

 

منبع :ورزش 11

 

 

 


Mostafaآبان ۲۳, ۱۳۹۷
چرا-هنگام-ورزش-کردن-کم-می-آوریم-و-خسته-می‌شویم؟.jpg

2min550

چرا هنگام ورزش کردن کم می آوریم و خسته می‌شویم؟

 

تمرین را شروع می‌کنید، احساس بسیار خوبی دارید اما چند دقیقه بعد از نفس می‌افتید که انگار هیچ انرژی ندارید. چرا؟ با نسیم پلاس همراه باشید تا بدانید چرا هنگام ورزش کردن کم می آوریم و برطرف‌شان کنید.

چرا هنگام ورزش کردن کم می آوریم و خسته می‌شویم؟

 

کم می‌خوابید و همیشه استرس دارید

چرا هنگام ورزش کردن کم می آوریم و خسته می‌شویم؟

روزهای پُر استرس و بدخوابی‌های شبانه با هم می‌توانند انرژی‌تان را تخلیه کنند. اگر اواسط تمرین کم می‌آورید اولین کاری که باید بکنید این است که ببینید زندگی‌تان طی یکی دو هفته‌ی گذشته چگونه بوده است؛ آیا خوب خوابیده‌اید و توانسته‌اید استرس خود را کنترل کنید؟

باید یادتان باشد که ورزش و تمرین نیز به بدن شما استرس وارد می‌کند و استرس‌های دیگر را مضاعف می‌کند. بنابراین اگر شغل‌تانِ، کمبود خواب‌تان و روابط‌تان همگی آسیب زننده هستند، پس تمرینات ورزشی‌تان هم برای بدن‌تان بسیار سنگین تمام خواهند شد.

یادداشت کنید که حین هر تمرین چه احساسی دارید، سطح استرس‌تان چقدر است و شب قبل چند ساعت خوابیده‌اید. اگر دیدید کم خوابی، استرس زیاد و تمرینات سخت و کم آوردن شما مدام تکرار می‌شود، پس علت را پیدا کرده‌اید.

 

آسم و آلرژی دارید

چرا هنگام ورزش کردن کم می آوریم و خسته می‌شویم؟

آسم و آلرژی (ورزشی یا غیره) می‌تواند تنفس را با مشکل روبرو کند. در نتیجه بدن شما نمی‌تواند بدون اکسیژن کافی از پس اسکوات بربیاید. تمام سلول‌ها در بدن شما، ارگان‌ها و عضلات، برای ادامه‌ی حیات و عملکرد خود به هوا نیاز دارند. اگر حین ورزش یا فوراً بعد از سرد کردن بدن، دچار سرفه، خس خس سینه، تنگی نفس یا درد در قسمت سینه شدید حتماً به پزشک مراجعه کنید. ممکن است آسم ورزشی یا انقباض برونش ناشی از ورزش داشته باشید که در آن، راههای هوایی ریه‌ها در واکنش به تمرینات سنگین، تنگ می‌شوند و اگر می‌دانید یا تردید دارید که دچار آسم یا آلرژی هستید، در مورد روش‌هایی جهت باز کردن راه‌های هوایی ریه هنگام ورزش با پزشک‌تان مشورت کنید.

 

pH بدن‌تان کم است

سعی می‌کنیم خیلی بحث علمی راه نیندازیم اما وقتی شدیدترین شرایط تمرین خود هستید، ناگهان ناتوان شدن و کم آوردن، یک پروسه‌ی بیولوژیکی کاملاً طبیعی است. عملکرد آن اینگونه است: وقتی حین تمرینات با شدت بالا بدن‌تان کربوهیدرات‌ها را به سوخت تبدیل می‌کند، فرآورده‌های جانبی آن، یون‌های کوچک هیدروژن‌ هستند. هر چه طولانی‌تر و سخت‌تر تمرین کنید، یون‌های هیدروژن بیشتری در سیستم‌تان تجمع می‌کنند.

در نتیجه سطح pH بدن‌تان افت می‌کند و بیشتر اسیدی می‌شود. عده‌ای اسید لاکتیک را علت این حالت می‌دانند اما لاکتات در واقع تمرینات‌تان را سوخت رسانی می‌‌کند. وقتی بدن اسیدی می‌شود، خیلی چیزها افت می‌کنند: آنزیم‌هایی که برای عضلات شما انرژی تامین می‌کنند همگی کارایی خود را از دست می‌دهند. و این زمانی است که احساس می‌کنید نمی‌توانید ادامه دهید. خوشبختانه هر چه فیت‌تر شوید، بدن‌تان بهتر می‌تواند این یون‌های هیدروژن را دفع کند.

 

تمرین‌تان خیلی شدید و سنگین است

چرا هنگام ورزش کردن کم می آوریم و خسته می‌شویم؟

اگر بعد از هر تمرینی احساس می‌کنید در حال نابود شدن هستید  پس دیر یا زود از پا خواهید افتاد. اگر شدت تمرین را خیلی زود بالا ببرید یا به خوتان فرصت کافی برای ریکاوری ندهید، خیلی زود احساس خواهید کرد در تمرینات خود شکست خورده‌اید. و وقتی این اتفاق می‌افتد باید سرعت خود را کم کنید. دست کم دو روز کامل در هفته به خودتان فرصت استراحت و ریکاوری بدهید و همزمان تمرینات را سبک کنید.

 

کم خونی دارید

چرا هنگام ورزش کردن کم می آوریم و خسته می‌شویم؟

کم خونی یعنی اینکه خون‌تان، گلبول‌های حامل اکسیژن کمی دارد و بنابراین مقدار اکسیژنی که سلول‌های بدن‌تان دریافت می‌کنند محدود است. اگر سلول‌ها اکسیژن کافی نداشته باشند، عملکرد خوبی نیز نخواهند داشت. پایین بودن سطح آهن خون که می‌تواند در زنانی که کمتر گوشت قرمز مصرف می‌کنند یا پریودهای سنگین دارند روی بدهد، اغلب موجب کم خونی یا آنمی می‌شود. سایر علائم کم خونی شامل بیخوابی، سرگیجه، گرفتگی پا، رنگ پریدگی پوست و کبودی‌های مکرر می‌شود. اگر این علائم برای‌تان آشناست هر چه زودتر به پزشک مراجعه کنید.

 

بدن‌تان دهیدراته شده

کمترین میزان افت مایعات در بدن می‌تواند خون‌تان را غلیظ و آلوده کند، بنابراین قلب‌تان سخت‌تر خواهد توانست خون را پمپاژ کرده و به جایی که لازم است بفرستند. در این میان اگر عرق بریزید، آب بیشتری نیز از دست خواهید داد و ضمناً الکترولیت هم از دست می دهید. الکترولیت ها برای توانایی ارتباط برقرار کردن سلول‌ها با همدیگر و قدرت دادن به تمرینات شما حیاتی‌اند. برای اینکه مطمئن شوید بدن‌تان به میزان کافی هیدراته است، پیش و پس از تمرین، خودتان را وزن کنید. اگر بیش از دو درصد از وزن بدن را از دست دادید، پس حتماً باید بیشتر مایعات بنوشید.

 

مشکل تیروئید دارید

بله درست است که عملکرد ضعیف تیروئید در هر زمانی می‌تواند شما را با افت انرژی روبرو کند، نه فقط زمان ورزش کردن، اما اگر حین ورزش و فعالیت مکرراً خسته می‌شوید و نمی‌توانید علت دیگری برایش پیدا کنید، باید در مورد احتمال مشکلات تیروئید با پزشک‌تان صحبت کنید. اگر غده‌ی تیروئید شما نتواند به میزان کافی هورمون تیروئید تولید کند، سطح انرژی‌تان بینهایت افت کرده و ضمنا افزایش وزن، افسردگی و درد عضلانی نیز خواهید داشت.

جالب است بدانید با اینکه مشکل تیروئید بسیار شایع است و از هر هشت زن، یکی به نوعی با مشکل تیروئید دست و پنجه نرم می‌کند اما حدود ۶۰ درصد از این افراد اصلا خبر ندارند که علت علائمی که دارند، اختلال تیروئیدشان است.

 

ذخیره‌ی گلیکوژن‌تان صفر است

افت انرژی معمولاً به دلیل پایین بودن قند خون نیست مگر اینکه مشکلی در قند خون داشته باشید یا تحت یکی از رژیم‌های غذایی کم کربوهیدرات باشید. بلکه افت انرژی‌تان می‌تواند به علت پایین بودن سطح گلیکوژن‌تان باشد. گلیکوژن فُرم کربوهیدرات ِ ذخیره شده در بدن است که در عضلات و کبد قرار دارد.

بدن ترجیح می‌دهد به عنوان منبع انرژی خود از گلیکوژن موجود در عضلات استفاده کند. اما اگر ذخایر گلیکوژن‌تان خالی شود، مثلا حین تمرینی که بیشتر از یک ساعت طول کشیده، بدن‌تان سراغ گلیکوژن موجود در کبد می‌رود تا سوخت لازم برای تمرین شما را فراهم کند، که متاسفانه این پروسه طول می‌کشد و آنقدرها هم کارآمد نیست. مثل این است که وقت گرسنگی به جای اینکه سراغ غذایی که روی میز ناهارخوری خانه‌تان است بروید، به سمت سوپرمارکت بدوید! ته راه رساندن گلیکوژن بیشتر به عضلات این است که مقداری کربوهیدرات ساده بخورید. نوشابه‌های ورزشی و شکلات بارهای انرژی بخش برای تامین فوری انرژی بسیار خوبند.

 

کربوهیدرات کم مصرف می‌کنید

چرا هنگام ورزش کردن کم می آوریم و خسته می‌شویم؟

این یک مشکل بزرگ میان خانم‌هایی است که هدف‌‌شان از ورزش و تمرین، وزن کم کردن است. درست است که برای چربی سوزی باید بیشتر از کالری که مصرف می‌کنید بسوزانید اما شما به کالری کافی هم نیاز دارید (مخصوصاً کربوهیدرات‌ها) تا سوخت کافی برای تمرین داشته باشید و کالری‌ها را در باشگاه بسوزانید.

بنابراین اگر معمولاً در تمرینات خود کم می‌آورید و تحت رژیم هم هستید، سعی کنید مصرف کالری و کربوهیدرات خود را بالا ببرید. توصیه جدی می‌کنیم که از هر گونه رژیم کتوژنیک ِ به شدت کم کربوهیدرات اجتناب کنید. بیشتر خانم‌ها روزانه به ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ کالری نیاز دارند تا سطح انرژی‌شان سالم و ایده‌آل باشد.

 

منبع :علم ورزش

 

 

 


Aft@bآبان ۲۳, ۱۳۹۷
آدیداس-در-برابر-نایک؛-برنده-نبرد-پشت-پرده-جام-جهانی-2018‌-کیست؟-NasimPlus@-نسیم-پلاس.jpg

4min1340

آدیداس در برابر نایک؛ برنده نبرد پشت پرده جام جهانی 2018‌ کیست؟

 

جام جهانی فوتبال یکی از بزرگترین فرصت‌ها برای افزایش شهرت هرچه بیشتر برندها است. در این میان نایک و آدیداس نبردی چندین ساله دارند.

جام جهانی  فوتبال بهترین فرصت برای برندها است تا در جلب توجه ۴ میلیارد مخاطب این ورزش پرطرفدار با هم رقابت کنند. بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده‌ی پوشاک ورزشی یعنی نایک و آدیداس رقابتی چندین ساله در این بخش دارند و در جام جهانی ۲۰۱۸ نیز تمام تلاش بازاریابی خود را به کار بسته‌اند تا از این فرصت سرمایه‌گذاری، جهت جذب هرچه بیشتر مخاطب استفاده کنند.

جام جهانی ۲۰۱۸ میزبان ۳۲ تیم از قاره‌های مختلف جهان است. در این رقابت‌ها، بیش از ۶۴ مسابقه در ۱۲ ورزشگاه و ۱۱ شهر کشور روسیه برگزار می‌شود. از نظر اغلب کارشناسان ورزشی این رویداد مهم‌ترین و معتبرترین رویداد ورزشی در جهان است. شرکت‌های نایک و آدیداس بیش از تمامی شرکت‌ها برای بازاریابی و اسپانسرینگ در این رویداد هزینه کرده‌اند. آنها سال‌ها است که برای تبدیل شدن به برند غالب در صنعت پوشاک ورزشی رقابت می‌کنند.

آدیداس در برابر نایک؛ برنده نبرد پشت پرده جام جهانی 2018‌ کیست؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

برند آدیداس از سال ۱۹۷۰ به‌عنوان اسپانسر اصلی این مسابقات و تامین‌کننده‌ی توپ آن انتخاب شده است.

این قرارداد تا سال ۲۰۳۰ ادامه دارد و عقد آن، فرصتی بوده که این برند آلمانی را در بسیاری بخش‌ها از رقیب آمریکایی خود پیش افتاده است. البته آدیداس پیش از جام سال ۲۰۱۸ به فرصت‌های مالی موجود در این جام انتقاد داشته و انتظار درآمد کمتری نسبت به جام‌های قبلی دارد. در طرف مقابل نایک از سال ۱۹۹۴ که جام جهانی فوتبال در آمریکا برگزار شد، سرمایه گذاری خود را روی این رویداد افزایش داده است.

در رقابت‌های ۴ سال قبل، نایک با بازاریابی قوی‌تر و جذب برندهای بیشتر به سمت خود، گوی سبقت را از رقیب آلمانی خود ربود. آنها با ۱۱ تیم در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل حضور داشتند. البته آمارها نشان داد که آدیداس نیز از آن جام بی‌بهره نبوده است. دو تیم آدیداس به مرحله‌ی فینال راه یافتند و در نتیجه برنده‌ی جام نیز تیم آدیداس بود. علاوه بر آن برندگان توپ طلا و کفش طلای آن سال نیز از محصولات آدیداس استفاده می‌کردند. از همه مهم‌تر افزایش درآمد و فروش مربوط به فوتبال برای آدیداس در آن سال افزیش خیره‌کننده‌ای داشت.

آدیداس در برابر نایک؛ برنده نبرد پشت پرده جام جهانی 2018‌ کیست؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

 

اعتبار تیم‌ها و بازیکنان تحت حمایت برند، اثر زیادی در موفقیت بازاریابی آنها دارد

برای انتخاب پیروز نهایی این رقابت بین برندها، بخش‌های مختلفی باید مورد مطالعه قرار بگیرد. از اعتبار تیم‌های مورد پشتیبانی تا بازیکنان، بخش‌های نمایش تبلیغات و از همه مهم‌تر، تعداد تیم‌های راه یافته به مراحل بالاتر که از محصولات یک برند استفاده می‌کنند، همگی روی پیروز شدن یا شکست این برندهای عظیم نقش دارند. نکته‌ی مهم دیگر این که باید تعریف برندها از پیروزی در این جام مشخص شود.

برد جام جهانی برای برندها از چند جنبه دنبال می‌شود. یکی از آنها اسپانسرینگ تیم  و بازیکنان پیروز جام است که علاوه بر تاثیر بازاریابی قوی، آنها را در مسیر تبدیل شدن به برند پوشاک فوتبالی همراهی می‌کند. اما برد واقعی در جام جهانی فوتبال زمانی حاصل می‌شود که برند مورد نظر افزایش درآمد مناسبی از این رویداد داشته باشد. بازاریابی بیشتر و گسترده‌تری انجام داده باشد و طرفدران بیشتری را به سمت برند حود جذب کند.

 

آدیداس در برابر نایک؛ برنده نبرد پشت پرده جام جهانی 2018‌ کیست؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

نبرد نایک و آدیداس در اسپانسرینگ تیم‌های ملی جام ۲۰۱۴

 

در این مطلب با بررسی آماری اتفاقات جام‌های گذشته و بررسی تیم‌های حاضر در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸، یک پیش‌بینی از پیروز احتمالی نبرد برندهای آدیداس و نایک ارائه‌ می‌کنیم. در این آنالیز، برندها در پنج بخش بررسی می‌شوند.

  • کدام برند در بازاریابی قوی‌تر است؟
  • کدام برند بهترین تیم‌ها را دارد؟
  • کدام برند، تیم‌های شگفتی‌آفرین بیشتری را جذب کرده است؟
  • کدام برند ستاره‌های بیشتری را جذب کرده است؟
  • کدام برند حضور قوی‌تری در شبکه‌های اجتماعی دارد؟

 

بازاریابی

نکته‌ی اصلی در این بخش این است که برندها برای هزینه‌های خود در این جام چه نتیجه‌ای کسب می‌کنند. به بیان دیگر نسبت هزینه به کسب درآمد و جذب طرفدار در این بخش بررسی می‌شود. البته هزینه‌ی دقیق بازاریابی برندها برای این جام مشخص نیست اما می‌توان با بررسی حدودی هزینه‌های سال‌های گذشته و همچنین قیمت تیم‌ها و هزینه‌های بازاریابی موجود در سال جاری، به یک نتیجه‌ی کلی رسید.

 

آدیداس در برابر نایک؛ برنده نبرد پشت پرده جام جهانی 2018‌ کیست؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

نبرد نایک و آدیداس در اسپانسرینگ تیم‌های ملی جام ۲۰۱۸

 

آدیداس اسپانسر اصلی فیفا است و این اسپانسرینگ هر ساله هزینه‌ای ۸۰ میلیون دلاری را به این برند تحمیل می‌کند. این هزینه علاوه بر موارد حق اسپانسرینگ، در طراحی و تولید توپ بازی‌ها و تامین لباس برای پرسنل فیفا، داوران، کودکان حامل توپ و بسیاری افراد دیگر نیز خرج می‌شود. در مقابل این برند اجازه‌ی تبلیغ در تمامی بازی‌های فوتبال در تمامی استادیوم‌ها را دارد. علاوه بر این، آدیداس در جام جهانی ۲۰۱۴ حدود ۶۷ میلیون دلار فقط در تبلیغات هزینه کرد.

 

آدیداس اسپانسر تیم‌های بیشتری در جام ۲۰۱۸ است اما اکثر آنها حذف شده‌اند.

در جام جهانی ۲۰۱۸، آدیداس به‌عنوان اسپانسر ۱۰ تیم حاضر است که گران‌ترین آنها آلمان با ۵۸ میلیون دلار، اسپانیا با ۴۷ میلیون دلار، روسیه با ۱۵ میلیون دلار و آرژانتین با ۱۱ میلیون دلار هزینه‌ی اسپانسرینگ هستند.

درمقابل نایک استراتژی متفاوتی دارد. از آنجا که آنها اسپانسر اصلی مسابقات نیستند، تمرکز خود را بیشتر روی جذب تیم‌های پیروز جام می گذارند. آنها تیم‌های قدرتمندی را جذب کرده‌اند که فرانسه با ۵۰ میلیون دلار، انگلستان با ۴۰ میلیون دلار و برزیل با ۳۶ میلیون دلار، گران‌ترین آنها هستند.

با بررسی هزینه‌ی برندها در این جام، رقم ۳۰۰ میلیون دلار برای آدیداس پیش‌بینی می‌شود که شامل هزینه‌ی اسپانسرینگ رسمی، لباس‌های تیم‌های گران‌قیمت و هزینه‌های بازاریابی است. در طرف دیگر رقابت نایک در سال ۲۰۱۴ حدود ۸۷۶ میلیون دلار در بازاریابی هزینه کرد و پیش‌بینی هزینه‌ی بیش از یک میلیارد دلار برای آنها در جام حاضر دور از ذهن نیست. در نتیجه برند آمریکایی حدود ۴ برابر بیشتر از برند آلمانی در این رقابت‌ها هزینه می‌کند.

آمارهای درآمدی نشان می‌دهد نایک و آدیداس پس از جام جهانی سال ۲۰۱۴ افزایش درآمدی مناسبی داشتند. هر دوی آنها به اهداف بازاریابی و پیش‌بینی‌های خود رسیدند، ولی آدیداس در بخش درآمد مربوط به فوتبال افزایش بیشتری داشت.

 

آدیداس در برابر نایک؛ برنده نبرد پشت پرده جام جهانی 2018‌ کیست؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

آدیداس، تامین‌کننده‌ی توپ و اسپانسر اصلی جام جهانی

 

بهترین تیم‌ها

پیش‌بینی‌های پیش از جام جهانی، آلمان، برزیل، اسپانیا و فرانسه را به‌‌عنوان تیم‌های با بیشترین شانس قهرمانی معرفی می‌کردند. البته تا امروز اسپانیا و آلمان از دور رقابت‌های خارج شده‌اند و برزیل و فرانسه نیز تیم‌های نایک هستند. با نگاهی به دیگر تیم‌های راه یافته به مرحله‌ی حذفی و نتایج مسابقات اولین مرحله‌ی حذفی، می‌توان به این نتیجه رسید که تاکنون نایک تیم پیروز این بخش بوده است.

از تیم‌های بزرگی که آدیداس اسپانسر آنها بوده تنها روسیه به مرحله‌ی بعدی راه یافته است. اگرچه کارشناسان فوتبال شانس زیادی برای قهرمانی این تیم قائل نیستند اما میزبان بودن روس‌ها، امتیازی است که به آدیداس می‌رسد.

 

آدیداس در برابر نایک؛ برنده نبرد پشت پرده جام جهانی 2018‌ کیست؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

تیم‌های با احتمال قهرمانی بالا و بازیکنان تحت حمایت برندها

 

تیم‌های شگفتی‌آفرین

جام جهانی فوتبال همیشه مملو از شگفتی بوده است. ایتالیا به جام امسال راه پیدا نکرد (شکستی برای برند پوما)، اسپانیا در دوره‌ی گذشته از گروه خود حذف شد، آرژانتین که شانس کمی داشت به فینال ۲۰۱۴ راه یافت و برزیل در آن سال، تحقیر شد. این حقایق نشان می‌دهد که در جام ۲۰۱۸ نیز می‌توان منتظر شگفتی‌ها بود. تا این مرحله از جام حذف آلمان، اسپانیا، آرژانتین و پرتغال، شگفتی‌های بزرگ بوده‌اند و باز هم می‌توان منتظر اتفاقات بزرگتری بود.

تیم‌های شگفتی‌آفرین در جریان مسابقات توجه بیشتری را جلب می‌کنند

در این میان برندها بر خی اوقات با سرمایه‌گذاری روی تیم‌های شگفتی‌آفرین سود زیادی کسب می‌کنند. این تیم‌ها توجه همگان را به خود جلب کرده و افزایش فروش بالایی را نصیب برندهای اسپانسر می‌کنند. در میان تیم‌های شگفت‌آفرین، آدیداس اسپانسر آرژانتین بود که حذف شد و تنها بلژیک با شانس ۱۰/۱ در تیم آدیداس باقی مانده است. در آن طرف میدان نایک اسپانسر پرتغال و انگلیس بود که هر کدام شانس ۱۰/۱ داشتند. پرتقال حذف شد و انگلیس نیز در بازی امروز تکلیف خود را با جام مشخص می‌کند.

 

آدیداس در برابر نایک؛ برنده نبرد پشت پرده جام جهانی 2018‌ کیست؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

تیم‌های شگفتی‌آفرین و بازیکنان تحت حمایت برندها

 

در نگاه کلی به نظر می‌رسد نایک شانس بیشتری برای پیروزی در جام دارد. سوئد، روسیه، کلمبیا و بلژیک تیم‌های تحت حمایت آدیداس هستند که شانس پیروزی کمتری دارند و در سوی دیگر برزیل، کراوسی، انگلستان و فرانسه قرار دارند که با توجه به بازی‌های انجام شده، شانس نایک را برای بردن جام بیشتر می‌کنند.

 

آدیداس در برابر نایک؛ برنده نبرد پشت پرده جام جهانی 2018‌ کیست؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

نیرد نایک و آدیداس در جذب برترین ستاره‌های فوتبال جهان

 

ستاره‌ها

ستاره‌های فوتبال همیشه بخش مهمی از درآمد برندها را تامین می‌کنند. نکته‌ی مهم این که اسپانسرینگ تیم‌ها با اسپانسرینگ بازیکنان متفاوت است. در این میان پس از این که آدیداس اسپانسرینگ اکثر تیم‌های اروپایی را دریافت کرد، نایک به سمت بازیکنان رفت و با تولید کفش‌های ورزشی برای آنها، برند پوشاک ورزشی خود را حول عملکرد ستاره‌های گسترش داد.

 

آدیداس در برابر نایک؛ برنده نبرد پشت پرده جام جهانی 2018‌ کیست؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

برندگان توپ طلا در جام‌های گذشته

 

مشهورترین ستاره‌های تحت حمایت هر دو برند از جریان مسابقات حذف شده‌اند

با نگاهی به لیست ۱۰۰ بازیکن برتر حاضر در جام به نظر می‌رسد که نایک پیروز این بخش باشد. در این آمار ۲۳ بازیکن از تیم‌های برتر یعنی برزیل، آلمان، فرانسه و اسپانیا تحت حمایت نایک هستند و ۲۲ بازیکن از محصولات آدیداس استفاده می‌‌کنند. با اضافه کردن تیم‌های شگفتی‌آفرین یعنی انگلیس، پرتغال، بلژیک و آرژانتین آمار نایک به ۳۴ رسیده و آدیداس به رقم ۲۸ می‌رسد.

نکته‌ی مهم دیگر راه‌یابی تیم‌های این بازیکنان به مراحل بالاتر است که با توجه به صعود بلژیک، فرانسه، برزیل و صعود احتمالی انگلیس، به نظر می‌رسد نایک در این بخش نیز پیروز است. نکته‌ی قابل توجه این که بازیکنان تحت حمایت نایک در این تیم‌ها بیشتر از بازیکنان تحت حمایت آدیداس هستند و در نتیجه شانس بیشتری هم برای بردن کفش طلا و توپ طلا دارند. بعلاوه با حذف تیم‌های بزرگی همچون اسپانیا و آلمان، به نظر می‌رسد احتمال یک فینال تمام نایکی بالا باشد.

 

آدیداس در برابر نایک؛ برنده نبرد پشت پرده جام جهانی 2018‌ کیست؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

توپ طلا یا توپ آدیداس، جایزه‌ی بهترین بازیکن جام جهانی

 

نکته‌ی مهم در این بخش، جایزه‌ی توپ طلا یا توپ آدیداس است. این جایزه از سال ۱۹۸۲ توسط آدیداس به برترین بازیکن جام جهانی اهدا می‌شود. در این میان آمار رویدادهای گذشته نشان می‌دهد که بازیکنان تحت حمایت آدیداس شانس بیشتری برای بردن این جایزه داشته‌اند. البته حذف بسیاری از ستاره‌های آدیداس مانند لیونل مسی از جام ۲۰۱۸، شانس را برای پیروزی نایک در این بخش نیز افزایش می‌دهد.

 

آدیداس در برابر نایک؛ برنده نبرد پشت پرده جام جهانی 2018‌ کیست؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

برزیل، بزرگترین شانس نایک

 

شبکه‌های اجتماعی

برندها سرمایه‌گذاری عظیمی در رقابت‌های جام جهانی فوتبال انجام داده‌اند. اسپانسرینگ تیم‌ها و بازیکنان برتر نقش مهمی در پیروزی آنها در این نبرد دارد. اما یک نکته‌ی مهم نیز در افزایش درآمد آنها موثر است و آن هم دید جهانی مخاطبین و طرفداران نسبت به این برندها است. با نگاهی به آمارهای شبکه‌های اجتماعی این دو برند می‌توان به دیدی کلی نسبت به این قضیه پی برد.

آدیداس با وجود حضور دیرتر و کم‌رنگ‌تر، طرفداران فعال‌تری در شبکه‌های اجتماعی دارد

آمارها نشان می‌دهد تعداد فالورهای نایک در شبکه‌های اجتماعی مشهور بیش از آدیداس است. این برتری در شبکه‌های مختلف متفاوت است. اما نکته‌ی مهم این است که هر برند تا چه حد توانسته مخاطبین را با خود درگیری کند و آنها را به اشتراک محتوا یا نظر دادن در مورد آن تشویق کند. در این بخش آدیداس با وجود حضور دیرتر و کم‌رنگ‌تر در شبکه‌های اجتماعی، پیروز بوده است. آنها ویدیوهای کمتری در یوتیوب دارند اما تعداد بازدید بیشتری دریافت کرده‌اند. بعلاوه یک بررسی اخیر نشان می‌دهد آدیداس بیش از تمام برندهای جهان در شبکه‌های اجتماعی مورد توجه قرار می‌گید. آنها هر ماه حدود ۶.۷ میلیون آمار اشتراک عکس دریافت می‌کنند. در نتیجه در این بخش می‌توان آدیداس را پیروز میدان دانست.

 

آدیداس در برابر نایک؛ برنده نبرد پشت پرده جام جهانی 2018‌ کیست؟ NasimPlus@ نسیم پلاس

آمار فالورهای آدیداس و نایک در شبکه‌های اجتماعی بزرگ

 

با نگاهی کلی به بخش‌های گفته شده، به‌نظر می‌رسد اتفاقات شگفتی‌آفرین در جام ۲۰۱۸ و حذف تیم‌های بزرگ، به نفع نایک بوده است. البته آدیداس در بخش هزینه‌ها و همچنین شبکه‌های اجتماعی پیروز میدان است. در نهایت شاید نایک حضور بیشتری در گیرنده‌های تلویزیونی و در نتیجه موفقیت بیشتری در جلب توجه طرفداران داشته باشد، اما آدیداس با سرمایه‌گذاری قوی‌تر در شبکه‌های اجتماعی و همچنین اسپانسرینگ رسمی جام، شانس خود را برای پیروزی در این نبرد حفظ کرده است.

نکته‌ی مهم دیگر، آمارهای ارزش سهام در سال‌های گذشته است. در چند رویداد قبلی حتی با وجود این که تیم‌های آدیداس در فینال حضور داشتند، سهام نایک بیش از این شرکت رشد داشت. نکته‌ی مهم دیگر این که نایک با اسپانسرینگ بازیکنان بزرگ، پس از جام جهامی و با شروع فصل مدارس، فروش بیشتری را تجربه می‌کند، چرا که نوجوانان و جوانان علاقه‌ی زیادی به خرید لباس‌ها و کفش‌های این بازیکنان بزرگ دارند.

 

منبع: زومیت


Aft@bآبان ۲۳, ۱۳۹۷
معشوقه-و-نامزد-ایسکو-بازیکن-رئال-مادرید-در-فیلم-همه-می-دانند-اصغر-فرهادی-NasimPlus@-نسیم-پلاس.jpg

1min4030

معشوقه و نامزد ایسکو بازیکن رئال مادرید در فیلم “همه می دانند” اصغر فرهادی

 

سارا سالامو معشوقه و نامزد ایسکو بازیکن رئال مادرید در فیلم همه می دانند اصغر فرهادی به ایفای نقش پرداخته است.

 

همکاری دوباره نامزد ایسکو با اصغر فرهادی

جشنواره کن با نمایش فیلم «همه می‌دانند» تازه‌ترین ساخته اصغر فرهادی آغاز به کار کرد. تا اینجایش هیچ ربطی به فوتبال ندارد اما یکی از مدل‌های تبلیغاتی فیلم بین‌المللی فرهادی، کن، سینما و همه می‌دانند را به فوتبال مرتبط می‌کند.

سارا سالامو، مدل تبلیغاتی فیلم «همه می‌دانند» اصغر فرهادی معشوقه ایسکو، ستاره رئال مادرید و اسپانیاست. در حالی که یک ماه و چند روز دیگر ایسکو باید همراه تیم ملی اسپانیا مقابل تیم ملی ایران بازی کند، نامزد او که یک بازیگر تقریباً شناخته شده در سینمای مستقل اروپاست، همراه عوامل فیلم فرهادی در جشنواره کن روی فرش قرمز رفت.

در فهرست بازیگران اصلی فیلم فرهادی اشاره‌ای به نام سارا سالامو نشده اما گویا این بازیگر نقش کوتاهی هم در فیلم همه می‌دانند دارد. سارا سالامو حدود یک ماه قبل در صفحه شخصی خود برای تازه‌ترین فیلم فرهادی تبلیغ کرده بود.

معشوقه و نامزد ایسکو بازیکن رئال مادرید در فیلم همه می دانند اصغر فرهادی NasimPlus@ نسیم پلاس

سارا سالامو در فیلم همه می دانند

 

منبع: سیمرغ


مجید صادقیآبان ۲۳, ۱۳۹۷
قضاوت-یک-داور-در-جام-جهانی-2018-که-شغلش-رفتگری-است-NasimPlus@-نسیم-پلاس.jpg

1min2060

قضاوت یک داور در جام جهانی 2018 که شغلش رفتگری است

 

گابریل ویکتوریا که به عنوان کمک داور در جام جهانی 2018 روسیه حضور خواهد داشت یک “رفتگر” است.

قضاوت یک داور در جام جهانی 2018 که شغلش رفتگری است NasimPlus@ نسیم پلاس

 

رفتگری که در جام جهانی 2018 روسیه قضاوت می‌کند

جهان فوتبال پر از اتفاق هیجان انگیز و باور نکردنی است. یکی از آنها داستان گابریل ویکتوریا است. کمک داور پانامایی باید برای حضور در جام جهانی 2018 روسیه برای مدتی شغل دوم خود یعنی رفتگری را کنار بگذارد.

ویکتوریا داور حرفه‌ای در پاناما است. با این حال دستمزد او برای چرخاندن یک خانواده‌ کافی نیست و به همین خاطر در شهرداری به عنوان رفتگر نیز مشغول به کار است.

او ۲۵ سال است در شهرداری پاناما کار می‌کند و این شغل مانع نشده است تا به حرفه‌اش به عنوان کمک داور ادامه‌ دهد.

قضاوت یک داور در جام جهانی 2018 که شغلش رفتگری است NasimPlus@ نسیم پلاس

ویکتوریا پیش از این در رقابت‌های بزرگی همچون جام جهانی زیر ۲۰ سال نیوزیلند در سال ۲۰۱۵، جام جهانی زیر ۱۷ سال هند در سال ۲۰۱۷ و کوپا آمه‌ریکا ۲۰۱۶ حضور داشت.

او از دو شغل خود لذت می‌برد و خیلی خوشحال است چون علاوه بر این که می‌تواند در روسیه حضور داشته باشد تیم‌ ‌ملی کشورش نیز برای نخستین بار در جام جهانی به رقابت خواهد پرداخت.

 

منبع: سیمرغ


مجید صادقیآبان ۲۳, ۱۳۹۷
برای-اولین-بار-در-تاریخ؛-فینال-جام-جهانی-۲۰۱۸-روی-چمن-هیبريدی-برگزار-می-شود-NasimPlus@-نسیم-پلاس.jpg

1min1760

برای اولین بار در تاریخ؛ فینال جام جهانی ۲۰۱۸ روی چمن هیبريدی برگزار می شود

 

مسئولان برگزاری رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه آماده می شوند قبل از آغاز این رقابت‌ها چمن جدید و مدرن استادیوم لوژنیکی شهر مسکو را نصب کنند.

شرکت مشهور و ایرلندی SIS اعلام کرد مسئولان برگزاری رقابت‌های جام ۲۰۱۸ درخواست کرده اند چمن این ورزشگاه پیش از آغاز رقابت‌ها نصب شود. این شرکت که یکی از بزرگترین تولید کننده‌های چمن مخصوص ورزشگاه‌های فوتبال به شمار می‌رود، مسئولیت تعویض و نگهداری چمن همه ورزشگاه های استادیوم های جام جهانی روسیه را برعهده دارد.

براساس اعلام این شرکت ایرلندی، چمن ورزشگاه لوژنیکی از نوع چمن‌های هیبریدی خواهد بود که از ترکیب چمن مصنوعی و چمن طبیعی ساخته شده و مناسب‌ترین چمن برای گردش مناسب توپ است.

ورزشگاه لوژنیکی مجهز به سیستم خنک کننده چمن و سیستم مکانیزه تخلیه آب است. مسئولان شرکت SIS اعلام کرده اند هیچکدام از ورزشگاه های میزبان بازی های جام جهانی در طول برگزاری این رقابت ها با مشکل آب گرفتی یا سوختگی چمن در اثر تابش مستقیم نور آفتاب مواجه نخواهند شد.

علاوه بر استادیوم لوژنیکی، استادیوم های اوکرتیه، روستوف، کالینگراد، سامارا و سارانسک هم مجهز به چمن های هیبریدی می‌شوند. باقی استادیوم‌های میزبان جام جهانی چمن طبیعی دارند.

شرکت ایرلندی اعلام کرده این ۷ استادیوم به دلیل شرایط خاص اقلیمی به چمن هیبردی مجهز می‌شوند تا از سرما و تابش نور خورشید در امان باشند.

SIS همچنین قرار است یک چمن ویژه تمرین هم نزدیک استادیوم لوژنیکی بسازد. این چمن میزبان تیم‌های حاضر در جام جهانی نیست.

این شرکت ایرلندی کمپ تمرینی تیم ملی سوئیس را هم در کشور روسیه ساخته و هفته آینده تحویل مقام‌های فدراسیون فوتبال این کشور می‌دهد.

جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه اولین جام جهانی تاریخ است که فینال آن روی چمن کاملا طبیعی برگزار نمی‌شود. فیفا اعلام کرده مشکلی با چمن‌های هیبریدی ندارد.

 

منبع: دیجیکالا مگ


مجید صادقیآبان ۲۳, ۱۳۹۷
همکاری-فیسبوک-و-کریستیانو-رونالدو-NasimPlus@-نسیم-پلاس.jpg

1min2540

همکاری فیسبوک و کریستیانو رونالدو

 

فیسبوک با همکاری کریستیانو رونالدو استودیوی Wiip، مجموعه مخصوص نوجوانان با محوریت فوتبال را برای سرویس واچ خواهد ساخت.

کریستیانو رونالدو، ستاره درخشان فوتبال جهان، در کنار فعالیت ورزشی حرفه‌ای خود در زمینه‌های گوناگون دیگری نیز مشارکت دارد. او تنها یک بازیکن گران‌قیمت برای رئال مادرید محسوب نمی‌شود و به خاطر فعالیت‌های کارآفرینی، خیرخواهانه و پروژه‌های مدلینگ نیز شهرت دارد. در طی سال‌های اخیر همکاری‌های بسیاری از سوی وی با شرکت‌های متعدد حوزه فناوری صورت گرفته است که از جمله آن‌ها می‌توان به دستگاه تحریک عضلانی، سری هدفون‌های Roc Live با برند مانستر و گوشی‌هوشمند ZTE اشاره کرد. طبق تازه‌ترین خبر‌ها، وی قصد دارد وارد حوزه رسانه نیز شود و برای سری درام جدیدی با فیسبوک همکاری داشته باشد.

داستان این سری، پیرامون تیم فوتبال دختران شهر کوچکی در نزدیکی نیویورک است. این برنامه توسط سازندگان سریال تلویزیونی Memphis Beat، لیز گارسیا و جاش هارتو، نوشته شده و رونالدو نیز به عنوان تولیدکننده اجرایی این سری معرفی شده است. مجموعه جدید از طریق سرویس فیسبوک واچ پخش خواهد شد.

طبق گزارش‌های منتشر شده، فعالیت‌های این تیم فوتبال موجب می‌شود تا برخی شکاف‌های نژادی و طبقاتی در جامعه کوچک شهر مذکور برطرف شود. هم‌چنین سایر چاشنی‌های لازم برای سریال‌های مخصوص نوجوانان نیز در آن وجود خواهد داشت. مسئولیت تولید این سری بر عهده استودیوی مستقل پاول لی، یکی از مدیران سابق شبکه ABC، خواهد بود. استودیوی Wiip در گذشته نیز سابقه همکاری با فیسبوک واچ را داشته و سری Queen America را با همکاری کاترین زتا-جونز برای این سرویس ساخته است.

 

منبع: زومیت


مجید صادقیآبان ۲۳, ۱۳۹۷
۱۵-استادیوم-ورزشی-بزرگ-و-پرظرفیت-جهان-NasimPlus@-نسیم-پلاس.jpg

4min1870

۱۵ استادیوم ورزشی بزرگ و پرظرفیت جهان

 

در حالی که این روزها تب فوتبال داغ است و مدت زیادی تا جام جهانی فوتبال در روسیه باقی نمانده، مناسب دیدیم که شما را با بزرگ ترین ورزشگاه ها و استادیوم های ورزشی که بیشترین گنجایش تماشاگر را دارند آشنا کنیم. برخی از این استادیوم ها چنان بزرگ هستند که می توانند جمعیتی به اندازه یک شهر کوچک را در خود جای دهند.

جالب این که برخی از این استادیوم ها که در ادامه مطلب به آن ها اشاره خواهد شد متعلق به یک تیم دانشگاهی فوتبال بوده و جالب تر این که هیچگونه مسابقه حرفه ای در آن ها برگزار نمی شود. بیشتر استادیوم های بزرگ و پرجمعیت در ایالات متحده واقع شده و مربوط به بازی راگبی هستند. اما استادیوم های بزرگ تنها مختص ایالات متحده نبوده و برخی استادیوم های محل برگزاری مسابقات فوتبال نیز از سایر کشورها وجود دارند که ظرفیتی غیرقابل تصور داشته و تماشاگران بسیاری را در خود جای می دهند. با نسیم پلاس همراه باشید.

 

۱۵- استادیوم سنفورد- ظرفیت: ۹۲٫۷۴۶ نفر

۱۵ استادیوم ورزشی بزرگ و پرظرفیت جهان NasimPlus@ نسیم پلاس

 

مانند بسیاری دیگر از استادیوم های ورزشی در ایالات متحده، ورزشگاه سنفورد نیز به شکل یک کاسه باز بوده و در صورتی که اوضاع جوی مناسب نباشد، تماشاگران هیچ جایی برای پناه گرفتن ندارند. اگر چه این ورزشگاه از سال ۱۹۲۹ متعلق به جورجیا بولداگز است اما دانشجویان دانشگاه جورجیا نیز از آن استفاده می کنند. این ورزشگاه بزرگ در مسابقات المپیک ۱۹۹۸ میزان برخی از مسابقات فوتبال این جام بود که در آن تیم نیجریه مدال طلا را بدست آورد.

 

۱۴- استادیوم لس آنجلس مموریال کولیسوم- گنجایش: ۹۳٫۶۰۷ نفر

۱۵ استادیوم ورزشی بزرگ و پرظرفیت جهان NasimPlus@ نسیم پلاس

 

لس آنجلس شهری است که شهرت آن ارتباط زیادی با ورزش ندارد و جاذبه اصلی این شهر در زمینه سرگرمی است. با این وجود دومین شهر بزرگ ایالات متحده ورزشگاه لس آنجلس مموریال کولیسوم را در خود دارد که اولین شهری بود که ۲ بار میزبان مسابقات المپیک شده است (۱۹۳۲ و ۱۹۸۴). زمانی که لس آنجلس در دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی دارای تیم راگبی معروفی بود، این استادیوم خانه تیم لس آنجلس ریدرز بوده و طرفداران این تیم در ورزشگاه خانگی خود چنان جو وحشتناکی را برای تیم مقابل ایجاد می کردند که همگان از این ورزشگاه با نام «حفره سیاه» یاد می کردند. در نهایت تیم ریدرز در سال ۱۹۹۴ به اوکلند رفت و از آن زمان تاکنون این ورزشگاه هیچ تیم حرفه ای ندارد.

 

۱۳- استادیوم ساکر سیتی- ظرفیت: ۹۴٫۷۱۳ نفر

۱۵ استادیوم ورزشی بزرگ و پرظرفیت جهان NasimPlus@ نسیم پلاس

 

ورزشگاه ساکر سیتی بعد از بازسازی،ساکر سیتی نامگذاری شد و بزرگ ترین ورزشگاه آفریقای جنوبی در شهر ژوهانسبورگ به شمار می آید که فینال جام جهانی ۲۰۱۰ بین تیم های اسپانیا و فرانسه در آن برگزار شد. این ورزشگاه تاریخچه بسیار شگفت انگیزی دارد و در دهه ۱۹۸۰، نلسون ماندلا که بتازگی از زندانی طولانی مدت آزاد شده بود اولین سخنرانی رسمی خود را در حضور پرشور مردم کشورش انجام داد.

 

۱۲- استادیو آزتکا- ظرفیت: ۹۵٫۵۰۰ نفر

۱۵ استادیوم ورزشی بزرگ و پرظرفیت جهان NasimPlus@ نسیم پلاس

 

استادیو آزتکا که در بین مردم محلی با نام استادیوم سنت اورسولا معروف است، یک استادیوم بزرگ و فوق العاده در پایتخت مکزیک است که پس از ساخت در سال ۱۹۶۶ تاکنون میزبان ۲ مسابقه فینال جام جهانی بوده است. برای ملتی که بشدت علاقمند به فوتبال است استفاده از این استادیوم هیچگاه دچار وقفه نشده و هنگام بازی تیم ملی این کشور، ورزشگاه پر از جمعیت می شود؛ کابوسی که تماشاگران بریتانیایی هیچگاه آن را فراموش نخواهند کرد. در همین ورزشگاه بود که دیگو مارادونا، گل معروف به «دست خدا» ی خود را به ثمر رساند.

 

۱۱- استادیوم نئوکمپ- ظرفیت: ۹۹٫۷۸۶ نفر

۱۵ استادیوم ورزشی بزرگ و پرظرفیت جهان NasimPlus@ نسیم پلاس

 

با داشتن بازیکنان طراز اولی مانند مسی، سوارز، کوتینیو و اینیستا، نام باشگاه بارسلونا با بزرگی، افتخار و شهرت تاریخی عجین شده است و ورزشگاه خانگی این تیم نیز از این قاعده مستثنی نیست. ساخت این ورزشگاه در سال ۱۹۵۷ به پایان رسیده و در حال حاضر بزرگ ترین ورزشگاه فوتبال در جهان است که تنها توسط یک تیم باشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد و جالب این که یکی از معدود ورزشگاه هایی است که زمین مسابقه بسیار پایین تر از سطح زمین قرار گرفته است.

 

۱۰- استادیوم کریکت ملبورن- ظرفیت: ۱۰۰٫۰۲۴ نفر

۱۵ استادیوم ورزشی بزرگ و پرظرفیت جهان NasimPlus@ نسیم پلاس

 

ورزش اول استرالیا بدون شک کریکت است، ورزشی که بسیار شبیه بیسبال بوده و در این کشور طرفداران زیادی دارد. این استادیوم به خاطر طراحی منحصر به فردش و نحوه قرار گرفتن صندلی ها، نمایی باز و واضح از زمین دایره ای استادیوم خواهد دید که میزبانی مسابقات تیم اوزی رولز را بر عهده دارد. این استادیوم یکی از معدود ورزشگاه ها در سراسر جهان است که توسط میراث جهانی یونسکو محافظت می شود.

 

۹- استادیوم دارل کی رویال تگزاس مموریال- ظرفیت: ۱۰۰٫۱۱۹ نفر

۱۵ استادیوم ورزشی بزرگ و پرظرفیت جهان NasimPlus@ نسیم پلاس

 

یکی دیگر از ورزشگاه های راگبی در این فهرست ورزشگاه دارل کی رویال تگزاس مموریال است که متعلق به تیم راگبی دانشگاهی تگزاس لانگ هورنز است که آن را به یکی از ۱۲ استادیوم بزرگ کشور تبدیل می کند. ارزش تیم راگبی تگزاس لانگ هورنز نیز بیش از ۱۱۵ میلیون دلار تخمین زده شده است که نشان از قدرت و اعتبار این تیم و ورزشگاه اختصاصی آن دارد.

 

۸- استادیوم برایانت- دنی- ظرفیت: ۱۰۱٫۸۲۱ نفر

۱۵ استادیوم ورزشی بزرگ و پرظرفیت جهان NasimPlus@ نسیم پلاس

 

بازی در برابر این حجم از تماشاگر بدون شک ترسناک است و تماشاگرانی که به این استادیوم می آیند جهنمی را به معنای واقعی کلمه برای بازیکنان تیم حریف ایجاد می کنند. مربی تیم فوتبال این استادیوم نیک سابان است که یکی از بهترین مربی های این ورزش در ایالات متحده شناخته می شود.

 

۷- استادیوم تایگر- ظرفیت: ۱۰۲٫۳۲۱ نفر

۱۵ استادیوم ورزشی بزرگ و پرظرفیت جهان NasimPlus@ نسیم پلاس

 

ورزشگاه تایگر که به «دره مرگ» شهرت دارد در باتون روگ، لوییزیانا واقع شده که به خاطر بزرگی اش می توانست پنجمین شهر پر جمعیت در تمام ایالت لوییزیانا لقب بگیرد. این ورزشگاه در محوطه دانشگاه ایالتی لوییزیانا واقع شده و در سال ۱۹۲۴ و با گنجایش تنها ۲۴٫۰۰۰ نفر ساخته شد تا این که نوسازی های بعدی گنجایش آن را به بیش از ۱۰۲٫۰۰۰ نفر افزایش داد.

 

۶- استادیوم نیلند- ظرفیت:۱۰۲٫۴۵۵ نفر

۱۵ استادیوم ورزشی بزرگ و پرظرفیت جهان NasimPlus@ نسیم پلاس

 

استادیوم نیلند وزشگاه خانگی تیم تنسی والنتیرز است که پیتون منینگ را به عنوان دفاع افسانه ای خود دارند. این ورزشگاه نام خود را از مربی افسانه ای باشگاه به نام رابرت نیلند گرفته است که در ۳ دوره متفاوت (۱۹۲۶ تا ۱۹۳۴، ۱۹۳۶تا ۱۹۴۰ و ۱۹۴۶ تا ۱۹۵۲) مربیگری این تیم را بر عهده داشته و در این مدت ۴ عنوان قهرمانی کشور را برای تیمش به ارمغان آورد.

 

۵- استادیوم کایل فیلد- ظرفیت: ۱۰۲٫۵۱۲ نفر

۱۵ استادیوم ورزشی بزرگ و پرظرفیت جهان NasimPlus@ نسیم پلاس

 

ورزش دانشگاهی در آمریکا یک مقوله پرطرفدار است اما باید بدانید که برخی از این ورزشگاه های دانشگاهی حتی از ورزشگاه ۲ میلیارد دلاری تیم دالاس کوبویز نیز بزرگ تر هستند. ورزشگاه کایل فیلد در سال ۱۹۰۴ ساخته شده و از آن زمان زمین اختصاصی تیم تگزاس اَی اند ام ایجیز به شمار می آید. این استادیوم که به «خانه ۱۲ نفر» شهرت دارد می تواند به جهنمی برای تیم های رقیب تبدیل گردد.

 

۴- استادیوم اوهایو- ظرفیت ۱۰۴٫۹۴۴ نفر

۱۵ استادیوم ورزشی بزرگ و پرظرفیت جهان NasimPlus@ نسیم پلاس

 

ورزشگاه اوهایو متعلق به تیم اوهایو استیت باکیز است که دارای تاریخچه قابل توجهی بوده و در سال ۲۰۱۴ توانست قهرمانی راگبی کشور را بدست آورد. طرفداران این تیم به خاطر سرودهای منظم و زیبایی که می خوانند شهرت دارند.

 

۳- استادیوم بیور- ظرفیت: ۱۰۷٫۵۷۲ نفر

۱۵ استادیوم ورزشی بزرگ و پرظرفیت جهان NasimPlus@ نسیم پلاس

 

ورزشگاه بیور در پنسیلوانیا واقع شده و متعلق به تیم راگبی نیتانی لاینز این ایالت است که هزاران تماشاگر مشتاق و پرهیاهو را به این ورزشگاه می کشانند. این تیم در میان دانشجویان ایالات متحده از محبوبیت بالایی برخوردار است.

 

۲- استادیوم میشیگان- ظرفیت: ۱۰۷٫۶۰۱ نفر

۱۵ استادیوم ورزشی بزرگ و پرظرفیت جهان NasimPlus@ نسیم پلاس

 

استادیوم میشیگان که با نام «خانه بزرگ» نیز شناخته می شود، بزرگ ترین ورزشگاه دانشگاهی در سراسر جهان است و تیم راگبی وولورینز در برخی موارد بیش از ۱۱۵٫۰۰۰ نفر تماشاگر پرسروصدا را به این ورزشگاه می کشاند. بیشترین تماشاگر یک مسابقه دانشگاهی در جهان با ۱۱۵٫۱۰۹ نفر در مسابقه بین وولورینز و رقیب سنتی شان، نوتر دام فایتینگ آیریش، رقم خورد. در یک مسابقه دوستانه پیش فصل بین منچستر یونایتد و رئال مادرید نیز بیش از ۱۰۹٫۰۰۰ تماشاگر خود را به این ورزشگاه رساندند که به پرتماشاگرترین مسابقه فوتبال در ایالات متحده تبدیل شد.

 

۱- استادیوم رانگراندو اول می- ظرفیت: ۱۵۰٫۰۰۰ نفر

۱۵ استادیوم ورزشی بزرگ و پرظرفیت جهان NasimPlus@ نسیم پلاس

 

بزرگ ترین ورزشگاه جهان بر اساس ظرفیت، ورزشگاه رانگرادو اول می در کره شمالی است که بیش از ۱۵۰٫۰۰۰ صندلی در خود دارد و مسابقات تیم ملی فوتبال این کشور در کنار دیگر مسابقات مهم ورزشی در آن برگزار می شود. این ورزشگاه همچنین میزبان مسابقات موسوم به «مسابقات توده ها» است که به خاطر بزرگداشت کیم ایل سونگ، رهبر و بنیانگذار این کشور برگزار می شود.

 

منبع: روزیاتو


Aft@bآبان ۲۳, ۱۳۹۷
۲۰-ورزشکاری-که-قوی-هیکل-ترین-ورزشکاران-تاریخ-لقب-گرفته‌اند-NasimPlus@-نسیم-پلاس.jpg

5min3500

۲۰ ورزشکاری که قوی هیکل ترین ورزشکاران تاریخ لقب گرفته‌اند

 

آیا می دانید قوی هیکل ترین ورزشکاران تاریخ چه کسانی هستند؟ با نسیم پلاس همراه باشید تا به جواب این سوال برسید. کاملاً طبیعی است که یک ورزشکار از لحاظ فیزیک بدنی شرایط مناسب تری نسبت به دیگر افراد جامعه داشته باشد اما در میان ورزشکاران نیز افرادی هستند که هیکل بسیار تنومندی داشته و این فیزیکی بدنی حتی فراتر از عرف رشته ورزشی آن هاست. تقریباً تمامی ورزشکاران امروزی درشت جثه تر، قوی تر و سریع تر از دیگر افراد و حتی ورزشکاران دهه های گذشته هستند. منظور ما این نیست که ورزشکاران گذشته ضعیف تر بوده اند اما ورزشکاران امروزی به طور متوسط نسبت به ورزشکاران قدیمی جثه بزرگتری دارند. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با تعدادی از  درشت جثه ترین و قوی هیکل ترین ورزشکاران تمام دوران آشنا کنیم که بدون شک خالی از لطف نخواهد بود.

 

۱- ولادیمیر کلیچکو: بوکس حرفه ای

۲۰ ورزشکاری که قوی هیکل ترین ورزشکاران تاریخ لقب گرفته‌اند NasimPlus@ نسیم پلاس

 

کاملاً قابل درک است که یک بسکتبالیست با قد نزدیک به ۱۹۵ سانتیمتر ورزشکار بلندقدی در رشته خود محسوب نمی شود اما اگر شخصی در دنیای بوکس چنین قدی داشته باشد بیش از پیش خوفناک به نظر خواهد رسید. ولادیمیر کلیچکو یک بوکسور حرفه ای اهل اوکراین است که سال ها نفر اول این رشته بود. نکته جالب این که وی با قد ۱۹۸ سانتیمتر حدود ۴۵ سانتیمتر از همسر بازیگرش هایدن پانتیه بلندتر است و در مقابل او مانند یک غول بنظر می رسد. کلیچکو یکی از قوی هیکل ترین ورزشکاران فعال در تاریخ بوکس است.

 

۲-یان راوچ: بیسبال

۲۰ ورزشکاری که قوی هیکل ترین ورزشکاران تاریخ لقب گرفته‌اند NasimPlus@ نسیم پلاس

 

شاید بتوان گفت که دنیای بیسبال جای قوی هیکل ترین ورزشکاران نیست اما یان راوچ قوانین این ورزش را تغییر داده است. وی با قد ۲٫۱۱ سانتیمتر به مدت ۱۱ سال یکی از بزرگ ترین پرتاب کننده های راست دست و بلندقدترین بازیکن این رشته در تاریخ بیسبال ایالات متحده بود.

 

۳- لوگان آندروسک: بیسبال

۲۰ ورزشکاری که قوی هیکل ترین ورزشکاران تاریخ لقب گرفته‌اند NasimPlus@ نسیم پلاس

 

وقتی پای پرتاب کننده های بیسبال به میان می آید نمی توان از نام لوگان آندروسک بازیکن تیم سینسیناتی ردز گذشت. وی با بیش از ۲ متر قد و ۱۰۴ کیلوگرم وزن یکی از قوی هیکل ترین ورزشکاران این رشته است. مهم تر این که وی با این جثه خود می تواند توپ را با سرعت ۱۵۲ کیلومتر بر ساعت به سمت شما پرتاب کند که برای هر دریافت کننده ای خوفناک به نظر می رسد.

 

۴- آکیبونو تارو: کشتی

۲۰ ورزشکاری که قوی هیکل ترین ورزشکاران تاریخ لقب گرفته‌اند NasimPlus@ نسیم پلاس

 

آکیبونو تارو یک ورزشکار سابق در رشته سامو در ژاپن بود که به دنیای کشتی کج حرفه ای روی آورد. وی با وزن ۲۵۰ کیلوگرمی خود رقبایش را در وحشت فرو می برد. اگر چه وی گاهی دست به کاهش وزن می زد اما از وزن قابل توجه خود نهایت استفاده را می برد. وی با این وزن حیرت انگیز و قد ۲ و متر و ۳ سانتی خود یکی از عظیم الجثه ترین و قوی هیکل ترین ورزشکاران تاریخ است.

 

۵- ماریوژ واچ: بوکس حرفه ای

۲۰ ورزشکاری که قوی هیکل ترین ورزشکاران تاریخ لقب گرفته‌اند NasimPlus@ نسیم پلاس

 

به عنوان یکی از قوی هیکل ترین بوکسورهای تاریخ، ماریوژ واچ ۲ متر قد و بیش از ۱۱۳ کیلوگرم وزن دارد. همه این بوکسور لهستانی را به خاطر رویارویی اش در سال ۲۰۱۲ با ولادیمیر کلیچکو می شناسند که صدای ضربات مشت این دو در جهان پیچید. اما همین جثه و هیکل غول آسا نیز کمکی به واچ برای بدست آوردن عنوان قهرمان بوکس جهان نکرده و از کلیچکو شکست خورد.

 

۶- رونی کلمن: پرورش اندام

۲۰ ورزشکاری که قوی هیکل ترین ورزشکاران تاریخ لقب گرفته‌اند NasimPlus@ نسیم پلاس

 

وقتی بیش از ۷ بار برنده مسابقات مسترالمپیا می شوید بدون شک جثه بزرگی دارید. رونی کلمن با وزنه زدن های سنگین توانست خود را به یک غول در دنیای پرورش اندام تبدیل کند. کلمن با قد ۱۸۰ سانتیمتر و وزن ۱۳۵ کیلوگرمی خود یکی از قوی هیکل ترین ورزشکاران رشته پرورش اندام بود. در دوران اوج حرفه ای رونی کلمن تنها ۶ درصد از حجم بدن او از چربی تشکیل شده بود که از او یک کوه عضله ساخته بود.

 

۷- کامرون لو: بیسبال

۲۰ ورزشکاری که قوی هیکل ترین ورزشکاران تاریخ لقب گرفته‌اند NasimPlus@ نسیم پلاس

 

کامرون لو یک بازیکن بیسبال حرفه ای بود که با وزن ۱۱ کیلوگرمی و قد ۲۰۳ سانتیمتری اش یکی از قوی هیکل ترین ورزشکاران در دنیای بیسبال لقب گرفت. او در دوران فعالیت حرفه ای خود برای باشگاه های زیادی بازی می کرد.

 

۸- روی هیبرت: بسکتبال

۲۰ ورزشکاری که قوی هیکل ترین ورزشکاران تاریخ لقب گرفته‌اند NasimPlus@ نسیم پلاس

 

روی هیبرت با قدی بیش ۲ متر و ۱۸ سانت به آقای عمودی و دراز بسکتبال ان بی ای شهرت داشت. علاوه بر این هیکل غول آسا وی پرش های بلندی نیز داشت که هیچ کس نمی توانست در برابر توپ های پرتابی او شانسی برای دفاع داشته باشد. هیبرت یکی از قوی ترین مدافعانی بود که ان بی ای سال هاست به چشم ندیده است.

 

۹- جو فینلی: هاکی

۲۰ ورزشکاری که قوی هیکل ترین ورزشکاران تاریخ لقب گرفته‌اند NasimPlus@ نسیم پلاس

 

جو فینلی یک بازیکن دنیای هاکی روی یخ بود که کوهی از عضله و خشم لقب گرفته بود. وی با ۲۰۳ سانتیمتر قد و بیش از ۱۱۳ کیلوگرم وزن مانند یک عقاب روی یخ پرواز می کرد. فینلی کسی نبود که بازیکنان رقیب آرزوی مقابله با او را داشتند.

 

۱۰- اندی فوردهام: دارت

۲۰ ورزشکاری که قوی هیکل ترین ورزشکاران تاریخ لقب گرفته‌اند NasimPlus@ نسیم پلاس

 

شاید دارت بازی فیزیکی مورد علاقه شما نباشد اما هنوز هم یک ورزش به شمار می آید. اندی فوردهام با ۱۹۳ سانتیمتر قد و وزن ۲۰۲ کیلوگرمی خود یکی از برترین دارت اندازهای تمام دوران بود. البته او اکنون برنامه های کاهش وزن را دنبال کرده و وزن خود را به ۱۲۵ کیلوگرم کاهش داده است.

 

۱۱- جاناتان براکستون: بیسبال

۲۰ ورزشکاری که قوی هیکل ترین ورزشکاران تاریخ لقب گرفته‌اند NasimPlus@ نسیم پلاس

 

پرتاب کننده تیم سینسیناتی ردز شاید قوی هیکل ترین ورزشکار تاریخ باشگاه خود باشد. جاناتان براکستون با وزن ۱۳۶ کیلوگرم و قد ۱۹۳ سانتیمتری خود یک هیولا است که هنوز هم در دنیای بیسبال فعالیت دارد.

 

۱۲- جان دالی: گلف

۲۰ ورزشکاری که قوی هیکل ترین ورزشکاران تاریخ لقب گرفته‌اند NasimPlus@ نسیم پلاس

 

جان دالی ۵۱ ساله بیشتر شبیه بازیکنان راگبی است اما جالب این که با ظاهر قوی هیکلش یکی از بهترین و مشهورترین گلف بازان تاریخ به شمار می آید. او ۱۶۸ کیلوگرم وزن و ۱۸۰ سانتیمتر قد دارد.

 

۱۳- نیت فریمن: راگبی

۲۰ ورزشکاری که قوی هیکل ترین ورزشکاران تاریخ لقب گرفته‌اند NasimPlus@ نسیم پلاس

 

نیت فریمن با قد ۲۰۳ سانتیمتری و وزن ۱۱۳ کیلوگرمی یکی از قوی هیکل ترین ورزشکاران راگبی جهان است که از سال ۲۰۱۴ در لیگ راگبی مکزیک فعالیت می کند.

 

۱۴- باب سپ: بوکس حرفه ای

۲۰ ورزشکاری که قوی هیکل ترین ورزشکاران تاریخ لقب گرفته‌اند NasimPlus@ نسیم پلاس

 

وقتی که در رینگ با یک غول ۱۹۶ سانتیمتری که ۱۷۷ کیلوگرم وزن دارد مواجه می شوید اولین فکری که به ذهنتان خطور می کند فرار است. اگر چه وی رکورد قابل توجهی در دنیای بوکس ندارد اما یکی از قوی هیکل ترین ورزشکاران رشته بوکس و یک هیولانی ترسناک است که اکنون در دنیای بازیگری فعالیت دارد.

 

۱۵- استفان استروو- مبارز ام ام اَی

۲۰ ورزشکاری که قوی هیکل ترین ورزشکاران تاریخ لقب گرفته‌اند NasimPlus@ نسیم پلاس

 

با لقب «آسمانخراش»، استفان استروو یکی از شناخته شده ترین مبارزان دنیای ام ام اَی به شمار می آید. وی بیش از ۲۱۳ سانتیمتر طول داشته و از قد بلند خود به خوبی در دنیای کیک بوکسینگ استفاده کرده است.

 

۱۶- پاو گسول: بسکتبال

۲۰ ورزشکاری که قوی هیکل ترین ورزشکاران تاریخ لقب گرفته‌اند NasimPlus@ نسیم پلاس

 

پاو گسول یکی از مشهورترین بازیکنان بسکتبال و قوی هیکل ترین ورزشکاران این رشته است. وی با قد ۲۱۳ سانتیمتری خود ۶ بار بهترین بازیکن ان بی ای شده است.

 

۱۷- جان کران: راگبی

۲۰ ورزشکاری که قوی هیکل ترین ورزشکاران تاریخ لقب گرفته‌اند NasimPlus@ نسیم پلاس

 

جان کران از همان دوران دبیرستان یک غول پرطرفدار در دنیای راگبی بود. او با قد بیش از ۲۱۳ سانتیمتر و وزن ۲۰۰ کیلویی خود یک هیولای واقعی است که عنوان قوی هیکل ترین ورزشکار تاریخ ورزش راگبی را یدک می کشد.

 

۱۸- شان راجرز: راگبی

۲۰ ورزشکاری که قوی هیکل ترین ورزشکاران تاریخ لقب گرفته‌اند NasimPlus@ نسیم پلاس

 

وقتی ۱۹۳ سانتیمتر قد و حدود ۱۶۰ کیلوگرم وزن داشته باشد بدون شک یک کوه عضله در میدان مسابقه به شمار خواهید آمد که هیچ کس توان مقابله با شما را ندارد. شان راجرز در دوران حرفه ای خود یک مدافع ترسناک ورزش راگبی برای حریفان بود.

 

۱۹- هونگ مان چوی: کیک بوکسینگ

۲۰ ورزشکاری که قوی هیکل ترین ورزشکاران تاریخ لقب گرفته‌اند NasimPlus@ نسیم پلاس

 

هونگ مان چوی یک کیک بوکسر حرفه ای با قد ۲۱۸ سانتیمتر و وزن ۱۵۰ کیلوگرم است که در دنیای کیک بوکسینگ یک غول بی رقیب به شمار می آید. آن انقدر بلند قد است که به دنیای داستان های تخیلی و فانتزی تعلق دارد.

 

۲۰- ایو کارلوویچ: تنیس

۲۰ ورزشکاری که قوی هیکل ترین ورزشکاران تاریخ لقب گرفته‌اند NasimPlus@ نسیم پلاس

 

ایو کارلوویچ یک تنیس باز حرفه ای با قدی در حدود ۲۱۰ سانتیمتر است که دست او به هرجای زمین تنیس می رسد. این غول کروات یکی از قوی هیکل ترین ورزشکاران رشته تنیس در تاریخ می باشد که مایه افتخار کرواسی شده است.

 

منبع: روزیاتودرباره ما

نسیم پلاس یک مجله خبری اینترنتی است که با توجه حجم انبوه اطلاعات در اینترنت سعی نموده تا به روز ترین، بهترین و با کیفیت ترین اطلاعات را دسته بندی کرده و در اختیار کاربران خود قرار دهد.شبکه های اجتماعی


تماس با ما

لطفا سوال امنیتی زیر را تأیید بفرمایید